Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Iznajmite smeštaj u glavnoj ulici Beograda
O KNEZ MIHAILOVOJ ULICI
Ako malo upotrebimo maštu i zamislimo beogradsko centralno brdo bez građevina, shvatićemo da se ono svojom levom – zapadnom padinom (kada gledamo od Terazija prema Kalemegdanu) spušta ka Savi, a desnom ka Dorćolu i Dunavu. Zaravan na vrhu ili “krestu” uzvišenja predstavlja ulica koja je od samih početaka drevnog Singidunuma bila centralni gradski put, a od 1870. godine nosi naziv po knezu Mihailu Obrenoviću.
Ova ulica regulisana je prema planu prvog srpskog urbaniste, Emilijana Josimovića, koji je zaslužan za današnji izgled strogog centra grada i njegove okoline (spomenik njemu posvećen nalazi se na početku Knez Mihailove ulice). On je napravio regulacioni plan Beograda prema kome su se ulice pretežno sekle pod pravim uglom, za razliku od dotadašnjih jako krivudavih i uzanih turskih sokaka. Sprovođenjem njegovog plana u delo, dotadašnji splet ulica u centru oko Kalemegdanske, postao je Knez Mihailova i tu su ubrzo počeli da se naseljavaju bogati trgovci i drugi uticajni ljudi.
Oduvek trgovački centar grada, Knez Mihailova ulica i zakonom je zaštićena kao jedan od najstarijih i najvrednijih gradskih spomeničkih ambijenata, sa nizom reprezentativnih zgrada i građanskih kuća nastalih krajem sedamdesetih godina XIX veka. Tamo gde su u vreme Turaka krivudale ulice sa baštama, česmama i džamijama, nakon izrade regulacionog plana Beograda 1867. godine, izgrađena je ulica koja je veoma brzo dobila svoju modernu – “evropsku” fizionomiju i sadržaj. U njoj su izgrađena izuzetna zdanja namenjena najuticajnijim i najbogatijim porodicama trgovačkog i političkog Beograda.
Godine 1870. Uprava grada je i zvanično krstila ulicu dajući joj ime — Ulica kneza Mihaila. Na žalost, knez nije mogao prisustvovati svečanom otvaranju njegove ulice pošto je dve godine ranije ubijen. Atentat na jednog od najprosvećenijih vladara Srbije, izuzetno obrazovanog kneza Mihaila Obenovića, izvrešen je 1868. godine u Košutnjaku.
Knez Mihailova ulica i čitav kraj koji je okružuje, opsežnim urbanističkim projektom pretvoreni su u pešačku zonu 1987. godine. Područje bez saobraćaja prostire se od Palate Albanija do Kalemegdana između Obilićevog venca i ulice Carice Milice sa jedne i ulice Vase Čarapića (Vasine) sa druge strane.
Do skora je trebalo imati veoma dubok novčanik i izdvojiti mnogo novca za luksuzan i kvalitetan smeštaj u Knez Mihailovoj ulici ili barem u tom delu grada. To se u poslednjih nekoliko godina značajno promenilo. Sada možete iznajmiti stan na dan u Knez Mihailovoj, u najužem centru Beograda i uživati u potpunoj privatnosti i udobnom komforu.
Stan na dan u Knez Mihailovoj ulici možete izabrati iz naše kvalitetne ponude. Veoma smo ponosni na kvalitet i opremljenost stanova i apartmana u Knez Mihailovoj, koje nudimo po izuzetno povoljnijim uslovima i cenama. Naravno, podrazumeva se da smo na raspolaganju našim klijentima u svakom trenutku, svakog dana u nedelji, da bi primili rezervacije kao i da bi odgovorili na moguća pitanja i pružili svaku drugu pomoć u vezi smeštaja i prijatnijeg boravka naših gostiju u Beogradu.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN U KNEZ MIHAILOVOJ ULICI?
Stan na dan u Knez Mihailovoj ulici i njenoj okolini trebaju iznajmiti oni koji bi želeli da u Beču budu kraj Kerntner Štrase, u Barseloni uz La Ramblu, kraj Vaci ulice u Budimpešti, oko Strogeta u Kopenhagenu ili Arbata u Moskvi. Oni koji bi voleli da sa prozora ili terase vide kako živi i „diše“ urbani centar grada.
Stan na dan u Knez Mihailovoj treba da iznajme oni koji žele da budu u samom centru dešavanja, da svuda lako i brzo stignu pešice, da tokom čitavog dana posmatraju Beograd i njegove stanovnike i da nekoliko dana i sami žive njihov život, lokalnim – beogradskim tempom.
Stan na dan u Knez Mihailovoj i okolini zaista je odlična ideja jer je sve, barem u starom delu grada jako blizu. Terazije, Kalemegdan, Dorćol, Savamala, Hram Svetog Save, sve je to udaljeno desetak do petnaest minuta hoda, a ako gosti požele na Novi Beograd, Senjak, Dedinje ili na Adu Ciganliju, Zeleni venac i Studentski trg su čvorišta mnogobrojnih linija gradskog prevoza i takođe su jako blizu Knez Mihailove ulice.
Iznajmljivanje stanova i apartmana u Knez Mihailovoj, zadovoljava sve razloge posete Beogradu, a naši kvalitetno opremljeni „stan na dan” stanovi i apartmani u Knez Mihailovoj i okolini su odličan izbor. Ovo je deo grada odakle možete svuda pešice, u ugodnu šetnju i na koju god stranu krenuli nećete pogrešiti, a ako se umorite, izaberite jedan od mnogobrojnih kafea, barova ili restorana i uživajte u atmosferi prave beogradske „bezbrižne dokolice”.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE U BLIZINI KNEZ MIHAILOVE ULICE
Možda će vam i ovaj najuži, a opet opširan izbor atrakcija pomoći da se odlučite i iznajmite stan na dan u Knez Mihailovoj ulici.
Trg Republike je centralni trg Beograda koji je zamišljen odmah nakon rušenja Stambol kapije 1866. godine, ali osim zgrade Narodnog pozorišta na njemu nije građeno ništa, sve do podizanja spomenika knezu Mihailu, 1882. kada je počelo postepeno urbano formiranje ovog trga. Danas se osim velikih zgrada Narodnog pozorišta, Narodnog muzeja i spomenika knezu Mihajlu, kao i palate Reuniona iz 1931. godine, na trgu nalazi pozorište Boško Buha i novoizgrađeni hotel Marriott. Poslednja rekonstrukcija trga Republike nije prošla slavno, te mnogi Beograđani smatraju da bi ovu novonastalu „klopku za sunce i kolevku za vetar” trebalo oplemeniti. Videćemo…
Park Kalemegdan, je najlepši i najveći beogradski park, ali istovremeno i najznačajniji kulturno -istorijski kompleks grada, u kojem dominira Beogradska tvrđava iznad ušća Save u Dunav. Naziv Kalemegdan potiče opet iz turskih vremena. U pitanju je složenica od dve reči „kale“ – tvrđava i „megdan“ ili mejdan – trg. Ovaj kraj je veoma dugo bio najvažniji deo grada, gde su živeli vladari i vlastela, dobro zaštićeni bedemima i vojnim garnizonom. Preuređenje područja u park otpočelo je 1867. godine, po naređenju kneza Mihaila Obrenovića. Na Kalemegdanu se pored mnogobrojnih zanimljivosti nalazi statua Pobednika – simbol Beograda, Vojni muzej, nekoliko izuzetnih crkava i Zoološki vrt, velika atrakcija za mlađe posetioce…
Skadarlija je deo Skadarske ulice koja se nalazi u strogom centru grada. Do 1872. godine zvala se Cigansko sokače, a zbog blizine Narodnog pozorišta bila je oduvek stecište glumaca, pesnika i drugih poznatih i nepoznatih umetnika. Bila je i ostala popločana turskom kaldrmom, a danas je jedan od simbola Beograda, sa mnoštvom tradicionalnih kafana sa izuzetnom ponudom jela i pića, u kojima često zasviraju tamburaši…
Pijaca Skadarlija – Bajlonijeva pijaca, otvorena je 1927. godine. U prvo vreme je bila kvantaška pijaca i zvala se Bajlonijeva pijaca, a posle Drugog svetskog rata postaje zelena pijaca i menja naziv u pijaca Skadarlija. Uprkos novom nazivu svima je poznata kao Bajlonijeva. Dobila je ime po Čehu Bajloniju, vlasniku velike pivare. Jedna je od većih i bolje snabdevenih beogradskih pijaca na kojoj robu kupuje oko 100.000 potrošača. Nalazi se u starom jezgru grada, na kraju boemske četvrti Skadarlija, u ulici Cara Dušana…
Savamala je četvrt u starom delu Beograda, odmah uz desnu obalu Save i staro rečno pristanište. Ime ovog interesantnog kraja Beograda ispod Brankovog mosta je nastalo kao složenica dve reči; Sava – mahala, odnosno naselje uz reku Savu. Od početka XIX veka to je bila trgovačka četvrt gde se skladištila i prodavala razna roba koja je u Beograd pristizala rekama. Nakon II svetskog rata potpuno zapušten i zaboravljen deo grada, poslednjih desetak godina postao je veoma važan činilac zabave i noćnog provoda mladih Beograđana i njihovih gostiju sa svih strana sveta. Klubovi i restorani koji su se tamo otvorili, osim veoma zanimljivog enterijera, nude atraktivnu celodnevnu zabavu…
Kosančićev venac je jedan od retkih delova Beograda koji je sačuvao izvornu atmosferu i arhitekturu grada sa početaka XIX veka. Ime je dobio po Ivanu Kosančiću, srpskom vitezu koji je, kao i njegova ulica, bio poznat po svojoj lepoti. Interesantne kuće u kaldrmisanim ulicama odmah očaraju posetioce i šetače, a izvanredan pogled na Staro pristanište, reku Savu i Ušće opuštaju i razgaljuju dušu. To je zaista jedan od delova Beograda kojem stalno želite da se vratite, bez obzira da li ste gost ili rođeni Beograđanin. U podrumima i prizemljima drevnih kuća otvoreni su lepi kafei i restorani, a stoletne krošnje šire prijatan hlad, štiteći od sunca drevne sokake. Izuzetan doživljaj, preporučujemo…
Tržni Centar Rajićeva jedini je objekat te vrste u samom centru Beograda i ima sve uslužne jedinice neophodne za komfor svakodnevnog života, kao što su supermarket, apoteke, mobilni operateri, prodavnice moderne i ekskluzivne odeće i obuće, kućnih potrebština i elektronike. Centralna lokacija, prefinjeni dizajn, poznate robne marke i pažljivo odabrani ugostiteljski objekti, učinili su da tržni centar Rajićeva, postane veoma privlačno mesto u ovom delu grada.
Prilikom izgradnje centra, imperativ je sve vreme bio da se enterijer kao i eksterijer uklope u okruženje, što nije bio nimalo lak zadatak. Ovaj moderni objekat u staklu podignut je između starih zgrada – simbola Beograda. To su Gradska biblioteka, Fakultet likovnih umetnosti, kao i čuvena kafana „Grčka kraljica“. Poslednji sprat tržnog centra zauzima hotel zanimljivog dizajna “Mama Shelter” sa čije se terase pruža divan pogled na krovove starog Beograda. Odlično mesto za kafu ili koktel…
POPULARNI RESTORANI I KAFEI U BLIZINI KNEZ MIHAILOVE ULICE
Iako u samoj Knez Mihailovoj ulici postoji veoma mnogo lokala u kojima se možete okrepiti, mi smo se odlučili da u ovom prikazu predstavimo neke od sjajnih restorana i barova koji se nalaze u okolnim ulicama, ali u neposrednoj blizini Knez Mihailove.
Restoran Vuk nalazi se na adresi Vuka Karadžića 12. Već generacijama popularan, restoran nudi prvoklasni gurmanski doživljaj kao i vrhunsku uslugu u izuzetno ukusno opremljenom ambijentu koji predstavlja jedan od tipičnih primera kombinacije istorijskog šarma i nonšalantne elegancije starog Beograda. Jelovnik je baziran na tradicionalnoj, nacionalnoj kuhinji koja je ovde postigla savršenstvo u balansu najrazličitijih ukusa ovog podneblja. Vinska karta je prilagođena ponudi jela te se na njoj nalaze vrhunska domaća vina. Još jedan adut ovog restorana je bašta koja omogućava gostima da uživaju u jelima, ali i „da vide i budu viđeni“…
Restoran 5A soba je „Premium casual“ konceptualni prostor s težištem na vrhunskoj gastronomiji, koji je proizašao iz kultnog sarajevskog koncept prostora i restorana – „4 sobe gospođe Sofije“. Smešten u epicentru Beograda, u Rajićevoj 12. 5A soba je maštovita kompilacija različitih urbanih segmenata pod jednim krovom. Pored restoranskog dela koji nudi interesantan i nadasve ukusan izbor jela, 5A soba ima cocktail bar, lounge prostor i letnju baštu, u kojima pored hrane i mezzebara gosti mogu uživati u različitim zabavnim sadržajima poput koncerata, DJ nastupa, kuvarskih performansa i umetničkih izložbi i instalacija…
Submarine Burger Center je „podmornica“ koja pravi gurmanske hamburgere vrhunskog kvaliteta. Pljeskavice su napravljene od prirodnih i organskih, lokalnih – domaćih sastojaka, pripremljenih na tradicionalan način i serviranih u modernom i zabavnom okruženju restorana. Ovde veruju da hrana treba da bude zdrava, ali i jako ukusna. To je glavni razlog zašto su u ponudi hamburgeri vrhunskog kvaliteta napravljeni isključivo od organskih i lokalno uzgojenih sastojaka. U restoranu garantuju da su hamburgeri napravljeni od 100% čistog mlevenog mesa, sa dodacima od organskog domaćeg povrća. Lokal je posebno zanimljiv za porodice i mlađu populaciju zbog svog interesantnog enterijera…
Angry Monk restoran podržava koncept da je život u Beogradu jedna velika zabava i da je Angri Monk najnovije i najzanimljivije mesto gde se ta zabava može nastaviti. Restoran je uređen u modernoj i udobnoj atmosferi kojom dominira veoma dugi šank sa mnoštvom koktel majstora iza kojih se mogu videti kuvari kako daju sve od sebe. Ovo je mesto za ljubitelje sušija i ostalih japanskih specijaliteta kao i pan – azijske kuhinje sa pomalo lokalnog uticaja. Na meniju se nalaze jela koja su rezultat dugog i temeljitog procesa učenja u zemlji izlazećeg sunca spravljena od lokalnih sastojaka . Na dizajn posluženih jela, kao i na dizajn čitavog prostora utiču veliki gradovi Japana, Tokio i Kjoto. Ko voli japansku i uopšte azijsku kuhinju i prvoklasne koktele, ovo je mesto koje ne sme propustiti…
Nadamo se da smo uspeli da dočaramo barem malo od atmosfere centralnog dela grada koji se širi oko jedne od najlepših ulica čitavog Beograda i da više niko nema dilemu zašto bi trebao iznajmiti stan na dan u Knez Mihajlovoj ulici.