Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Iznajmite stan na Obilićevom vencu, u samom centru Beograda!
O OBILIĆEVOM VENCU
Obilićev venac je ulica smeštena u samom centru Beograda, nedaleko od Knez Mihailove. Ulica i deo grada oko nje nazvani su po srpskom srednjevekovnom heroju Milošu Obiliću, koji je po srpskom predanju, u Kosovskoj bici 1389. godine ubio turskog sultana Murata I. Beogradske ulice često u svom nazivu imaju reč venac, koja označava zakrivljenu ili ulicu kružnog oblika.
Na Obilićevom vencu nalazi se zgrada Tanjuga – novinske agencije Srbije. Tanjug je osnovala Komunistička partija Jugoslavije 1943. godine sa idejom da služi kao propagandna agencija partizanskom pokretu u Drugom svetskom ratu. Za vreme rata, tačnije u periodu od 1941 – 1944. godine, u zgradi u koju će se kasnije useliti Tanjug, nalazio se zatvor specijalne policije, o čemu svedoči ploča postavljena na zgradi.
Na uglu Knez Mihailove i ulice Obilićev venac nalazi se poznata kafana „Ruski car”, koja uživa status spomenika kulture. Ime kafane potiče od naziva starog objekta koji je postojao na istom mestu pre podizanja ove zgrade. Građevina je podignuta nakon Prvog svetskog rata, tačnije između 1922. i 1926. godine, pod uticajem akademskog manirizma, sa elementima neobaroka. Od izgradnje pa do danas zgrada ima istu funkciju: restoran i poslovni prostor u prizemlju, dok su viši spratovi namenjeni stanovanju.
Stanovnici Beograda, kao i brojni turisti, mogu da uživaju u velikoj ponudi kafića i restorana čije su bašte smeštene čitavom dužinom ove beogradske ulice. Obilićev venac nesumnjivo spada u red starih i vrednih spomeničkih ambijenata na području Beograda. Najuže povezan sa Knez Mihailovom ulicom, Kosančićevim vencem i Beogradskom tvrđavom, Obilićev venac čini materijalno svedočanstvo kontinuiranog trajanja grada Beograda, od njegovih najstarijih – rimskih vremena do danas.
Već u antičko doba, područje ulice je usled specifične konfiguracije terena za komunikacionu trasu koristilo najvišu kotu, odnosno greben, od koga se spuštaju blage padine prema obali reke Save. Geografski položaj grebena je prema tome u kasnijim istorijskim periodima bio osnovni činilac oblikovanja i namene Obilićevog venca. Zasigurno je ulica postojala još u vreme Rimljana, kada se u Knez Mihailovoj ulici nalazio centar naselja Singidunum.
Kao živ organizam, Obilićev venac ne prestaje da se izgrađuje i menja kroz vekove, a danas ulicom dominiraju zgrade koje su podignute od kraja XIX veka, pa sve do 1940. godine. One daju jedan poseban pečat ovoj ulici, koja je od pre nekoliko godina pripojena pešačkoj zoni oko Knez Mihailove. Koliko je estetski dobro i kvalitetno urađen ovaj projekat, može se razgovarati, ali svakako da je bolje što su buka i dim koji su stvarali automobili čekajući da uđu na veliki parking garaže na Obilićevom vencu, prognani iz ove centralne beogradske ulice.
Do skora je trebalo izdvojiti mnogo novca za luksuzan i kvalitetan smeštaj na Obilićevom vencu ili barem u tom delu grada. To se u poslednjih nekoliko godina značajno promenilo. Sada možete iznajmiti stan na dan na Obilićevom vencu, u najužem centru Beograda i uživati u potpunoj privatnosti i udobnom komforu.
Stan na dan na Obilićevom vencu možete izabrati iz naše kvalitetne ponude. Veoma smo ponosni na kvalitet i opremljenost stanova i apartmana na Obilićevom vencu, koje nudimo po izuzetno povoljnijim uslovima i cenama. Naravno, podrazumeva se da smo na raspolaganju našim klijentima u svakom trenutku, svakog dana u nedelji, da bi primili rezervacije kao i da bi odgovorili na moguća pitanja i pružili svaku drugu pomoć u vezi smeštaja i prijatnijeg boravka naših gostiju u Beogradu.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN NA OBILIĆEVOM VENCU?
Iznajmiti stan na dan na Obilićevom vencu zadovoljava sve razloge posete Beogradu, a naši “stan na dan” stanovi i apartmani na u ovom delu grada su odličan izbor. Potpuni centar gde se stanovi i apartmani na Obilićevom vencu nalaze, svojim položajem omogućava da se pešice, u ugodnoj šetnji i bez korišćenja gradskog prevoza, stigne bukvalno do svih važnijih zanimljivosti grada.
Svi važniji fakulteti, biblioteke, poslovne zgrade, bolnice, muzeji, pozorišta, istorijski važna mesta, nalaze se na pešačkoj distanci od naše stan na dan ponude oko Obilićevog venca. Što se tiče poslovnih ljudi ili znatiželjnika koji imaju poslovne obaveze ili jednostavno hoće da vide i razgledaju druge delove grada, od stanova i apartmana na Obilićevom vencu Zeleni venac je udaljen samo nekoliko minuta hoda, a to je kako smo već videli, najveće polazište linija gradskog saobraćaja za Novi Beograd i Zemun, Banjicu, Karaburmu, Mirijevo, Zvezdaru, Banovo brdo i mnoge druge delove grada.
Gostima Beograda koji iznajme stan na dan na Obilićevom vencu može se desiti da sve svoje dane odmora i razgledanja našeg grada provedu u relativnoj okolini rentiranog apartmana, jer toliko je toga što se ima i može videti i posetiti u ovom kraju da nam se čini da je sve te atrakcije nemoguće nabrojati u ovakvom tekstu. I ne samo to, toliko je izuzetno uređenih kafea i restorana, takva divna, opuštena atmosfera vlada starim Beogradom, toliko je izuzetno lepih i doteranih devojaka i momaka na ulicama i u baštama, da je to prosto neodoljivo.
Stan na dan na Obilićevom vencu je za one koji žele da budu u samom centru dešavanja, da svuda lako i brzo stignu pešice, da tokom čitavog dana posmatraju Beograd i njegove stanovnike i da nakratko i sami žive njihov život, po lokalnim pravilima i beogradskim tempom.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE U BLIZINI OBILIĆEVOG VENCA
Trg Republike, je centralni trg Beograda koji je zamišljen odmah nakon rušenja Stambol kapije 1866. godine, ali osim zgrade Narodnog pozorišta na njemu nije građeno ništa, sve do podizanja spomenika knezu Mihailu, 1882. kada je počelo postepeno urbano formiranje ovog trga. Danas se osim velikih zgrada Narodnog pozorišta, Narodnog muzeja i spomenika knezu Mihajlu, kao i palate Reuniona (iz 1931. godine), na trgu nalazi pozorište Boško Buha i novoizgrađeni hotel Marriott. Poslednja rekonstrukcija trga Republike nije prošla slavno, te mnogi Beograđani smatraju da bi ovu novonastalu „klopku za sunce i kolevku za vetar” trebalo oplemeniti. Videćemo…
Kosančićev venac je jedan od retkih delova Beograda koji je sačuvao izvornu atmosferu i arhitekturu grada sa početaka XIX veka. Ime je dobio po Ivanu Kosančiću, srpskom vitezu koji je, kao i njegova ulica, bio poznat po svojoj lepoti. Interesantne kuće u kaldrmisanim ulicama odmah očaraju posetioce i šetače, a izvanredan pogled na Staro pristanište, reku Savu i Ušće opuštaju i razgaljuju dušu. To je zaista jedan od delova Beograda kojem stalno želite da se vratite, bez obzira da li ste gost ili rođeni Beograđanin. U podrumima i prizemljima drevnih kuća otvoreni su lepi kafei i restorani, a stoletne krošnje šire prijatan hlad, štiteći od sunca drevne sokake. Izuzetan doživljaj, preporučujemo…
Park Kalemegdan, je najlepši i najveći beogradski park, ali istovremeno i najznačajniji kulturno -istorijski kompleks grada, u kojem dominira Beogradska tvrđava iznad ušća Save u Dunav. Naziv Kalemegdan potiče opet iz turskih vremena. U pitanju je složenica od dve reči „kale“ – tvrđava i „megdan“ ili mejdan – trg. Ovaj kraj je veoma dugo bio najvažniji deo grada, gde su živeli vladari i vlastela, dobro zaštićeni bedemima i vojnim garnizonom. Preuređenje područja u park otpočelo je 1867. godine, po naređenju kneza Mihaila Obrenovića. Na Kalemegdanu se pored mnogobrojnih zanimljivosti nalazi statua Pobednika – simbol Beograda, Vojni muzej, nekoliko izuzetnih crkava i Zoološki vrt, velika atrakcija za mlađe posetioce…
Skadarlija je deo Skadarske ulice koja se nalazi u strogom centru grada. Do 1872. godine zvala se Cigan mala, a zbog blizine Narodnog pozorišta bila je oduvek stecište glumaca, pesnika i drugih poznatih i nepoznatih umetnika. Bila je i ostala popločana turskom kaldrmom, a danas je jedan od simbola Beograda, sa mnoštvom tradicionalnih kafana sa izuzetnom ponudom jela i pića, u kojima često zasviraju tamburaši…
Savamala je četvrt u starom delu Beograda, odmah uz desnu obalu Save i staro rečno pristanište. Ime ovog interesantnog kraja Beograda ispod Brankovog mosta je nastalo kao složenica dve reči; Sava – mahala, odnosno naselje uz reku Savu. Od poćetka XIX veka to je bila trgovačka četvrt gde se skladištila i prodavala razna roba koja je u Beograd pristizala rekama. Nakon II svetskog rata potpuno zapušten i zaboravljen deo grada, poslednjih desetak godina postao je veoma važan činilac zabave i noćnog provboda mladih Beograđana i njihovih gostiju sa svih strana sveta. Klubovi i restorani koji su se tamo otvorili, osim veoma zanimljivog enterijera, nude atraktivnu celodnevnu zabavu…
POPULARNI RESTORANI I KAFEI NA I OKO OBILIĆEVOG VENCA
Supermarket Deli garantuje dobar zalogaj u laganoj i prijateljskoj atmosferi. Drugim rečima, kao stvoren lokal za druženje i opuštanje do sitnih sati. Supermarket Deli teži tome da se doživi prijatno iskustvo koje hrani svih pet čula i da se kroz Delijev gastro doživljaj krene u obilazak svih svetskih kuhinja, od šarolikih meksičkih tortilja i načosa do pikantnih indonežanskih nudli sa plodovima mora… Tu su i čajni kolači po bakinom receptu, kvalitetno pivo domaće proizvodnje, kao i raznovrstan izbor rakija i vina. Adresa je Topličin venac 19-21.
Restoran Vuk nalazi se na adresi Vuka Karadžića 12. Već generacijama popularan, restoran nudi prvoklasni gurmanski doživljaj kao i vrhunsku uslugu u izuzetno ukusno opremljenom ambijentu koji predstavlja jedan od tipičnih primera kombinacije istorijskog šarma i nonšalantne elegancije starog Beograda. Jelovnik je baziran na tradicionalnoj, nacionalnoj kuhinji koja je ovde postigla savršenstvo u balansu najrazličitijih ukusa ovog podneblja. Vinska karta je prilagođena ponudi jela te se na njoj nalaze vrhunska domaća vina. Još jedan adut ovog restorana je bašta koja omogućava gostima da uživaju u jelima, ali i „da vide i budu viđeni“…
Restoran Proleće otvoren je davne 1950. godine u samom srcu Beograda, u ulici Vuka Karadžića broj 11. Proleće je jedan od najpopularnijih beogradskih restorana domaće kuhinje. Prepoznatljiv je po svojoj prelepoj bašti, prijatnoj atmosferi, odličnoj usluzi i pristupačnim cenama. Restoran je među beograđanima decenijama tradicionalno mesto porodičnih okupljanja, mesto susreta poznatih umetnika, novinara i poslovnih ljudi, kao i turista koji Proleće posećuju po preporukama prijatelja. Veliki izbor tradicionalnih jela pripremljenih sa posebnom pažnjom svrstavaju Proleće u jedan od omiljenih beogradskih restorana naročito u vreme ručka. Valja napomenuti da Proleće sa posebnom pažnjom priprema dnevni meni sa više od 50 kuvanih jela koja su dostupna svakoga dana od podneva dok traju zalihe…
Kofein 2 coffee museum je drugi lokal ove franšize smešten u mnogo veći prostor, ali sa jednako dobrim ukusima. Ko ga je posećivao zna oproban recept: kapućino toliko dobar da poželite da ga popijete u jednom srku i kroasani da jutro hrskavije počne. Za razliku od prethodnog, u ovom lokalu imaju peć, pa sami gotove kroasane, a tu je i ponuda zdravih grickalica sa potpisom JazzaYoga.
Enterijer odličan i neobičan. Osim uživanja u kafi (ukusi pokrivaju sva područja od Etiopije do Brazila i Kostarike), u Koffeinu broj dva možete i pazariti i neki lep suvenir. Veliki plus ide i za uvek nasmejano osoblje. Adresa je Cara Lazara 13…