Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Iznajmite smeštaj po svojoj meri na Zelenom vencu
O ZELENOM VENCU
Na Zelenom vencu je i veliko čvorošte linija gradskog prevoza koje povezuju ovaj deo grada sa bezmalo svim drugim krajevima prestonice. Tu se nalazi i najveća gradska pijaca, čija je važnost potvrđena njenim proglašenjem za spomenik kulture od posebnog značaja. Koliko se kulture tu može naći nismo sigurni, ali što se tiče raznih biljnih kultura voća i povrća, mlečnih i mesnih proizvoda i raznih domaćih i kineskih rukotvorina, garantovano ćete ih tu pronaći u izobilju.
Zeleni venac ne podrazumeva samo pijacu, već i urbano naselje na teritoriji opštine Savski venac i manjim delom na opštini Stari grad. Nalazi se u samom centru Beograda, a Prizrenska ulica ga povezuje sa Terazijama, a Brankov most sa Novim Beogradom i Zemunom.
Na mestu koje je danas poznato po velikoj gužvi autobusa i putnika koji žure da se u njih ukrcaju, po mirisu pijace i brze hrane, nekada je bilo jezerce. Kada kažemo nekada, mislimo na XIX vek, na slabo osvetljenje, tek ponegde popločane, odnosno kaldrmisane ulice i stanovnike grada i pridošlice koji su Beogradom hodili u narodnoj nošnji i opancima ili pak odeveni po poslednjoj evropskoj modi, sa šajkačama ili šeširima, koje su u znak pozdrava blago skidali, kada bi neka lepa dama prošla pored njih.
Omanje jezero na mestu Zelenog venca stvarala je voda koja se sa Terazija slivala niz današnju Prizrensku ulicu. Ta bara – bolje i otmenije rečeno jezerce, bila je dovoljno velika da je za prelazak „preko puta“ bio neophodan čamac. Ovo nije predstavljalo nepogodnost za Beograđane – naprotiv – oko nje se razvilo pravo izletište, čamci su se množili a zatim su oko jezera počele nicati kafane sa uređenim baštama gde su gospođe u haljinama, među njima i članovi vladajuće porodice, priređivale čajanke sa pogledom na mirnu vodu.
Prvu mehanu kraj jezera otvorio je izvesni Manojlo, te se čitav kraj nazivao Manojlova bašta. Ako je verovati starim gradskim hronikama, deceniju kasnije podignuta je još jedna kafana (na mestu današnjeg restorana Mc Donald’s), koja je bila još popularnija i koja je konačno čitavom kraju dala ime. Nad vratima kafane je, bio okačen limeni venac ofarban u zeleno, dovoljno neobičan i prepoznatljiv da je postao uobičajeno mesto susreta. Tako je po kafani i vencu ovaj kraj grada dobio ime.
Do sredine XIX veka kraj je postao dovoljno prestižan da su duž današnje Brankove ulice nicale kuće činovnika, ministara i drugih iz gradske elite, te je ulica dobila svoj prvi zvanični naziv – Gospodska. Tamo gde se danas Brankova ulica seče sa ulicom Kraljice Natalije, simbolično se nalazila Ministarska ulica, dok se na nju nastavljala Abadžijska, gde je bilo stecište abadžijskih radnji – krojača i sličnih zanatlija.
U jednom trenutku, u drugoj polovini XIX veka, gradski urbanisti odlučuju da je vreme da se bara (jezerce) isuši i da na njenom mestu nikne prvo gradsko pozorište – budući ponos grada. Nažalost, zemljište je još bilo suviše meko, isušivanje jezera nestručno sprovedeno i prvi pokušaji izgradnje temelja pozorišta bukvalno su propali – u blato. Zeleni venac ipak dobija veoma važnu tranzitnu ulogu. Tu je samim krajem XIX veka osnovana prva stanica fijakera u gradu.
U prvim decenijama XX veka Zeleni venac dobija još jednu namenu po kojoj je ostao poznat do danas. Ovde se održava prva skupština piljara Srbije, a nekoliko godina kasnije osniva se velika gradska pijaca, koja je danas nezvanično najstarija aktivna pijaca na Balkanu. Dokazi o postojanju neke vrste tržnice na ovom mestu sežu mnogo dublje u prošlost, ali pijaca je zvanično otvorena tek 1926. godine i od tada pa sve do današnjih dana važi za jednu od najsnabdevenijih u gradu.
Treba zapamtiti tu 1926. godinu, jer se u isto vreme, pored već brojnih mehana i pijace, otvara i prva knjižara izvesnog Tome Jovanovića, koja ubrzo dobija ulogu prve gradske biblioteke namenjenu čitavom narodu. Tako Zeleni venac postaje nezaobilazni deo grada i velika početna stanica transporta, što će ostati sve do savremenog doba.
Pored toga što se na ovom području uzdiže nekoliko hotela, naša je dužnost da vam predložimo kvalitetan smeštaj stan na dan na Zelenom vencu. Za luksuzan ili barem kvalitetan smeštaj u centru Beograda, u ovom slučaju na Zelenom vencu, do skora je bilo potrebno izdvojiti pozamašna sredstava, ali se to promenilo u poslednjih nekoliko godina. Sada možete iznajmiti stan na dan u centru, odnosno na Zelenom vencu i uživati u sopstvenoj privatnosti i udobnom komforu.
Stan na dan na Zelenom vencu, može se izabrati iz naše kvalitetne ponude. Veoma smo ponosni na kvalitet i opremljenost stanova i apartmana na Zelenom vencu, koje nudimo po izuzetno povoljnijim uslovima i cenama. Naravno, podrazumeva se da smo na raspolaganju našim klijentima u svakom trenutku, svakog dana u nedelji, da bi primili rezervacije kao i da bi odgovorili na sva moguća pitanja i pružili svaku drugu pomoć u vezi smeštaja i prijatnijeg boravka naših gostiju u Beogradu.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN NA ZELENON VENCU?
Stan na dan na Zelenom vencu trebaju iznajmiti oni koji žele da osete posebnu atmosferu Beograda tako što će barem na kratko živeti kao njegovi stanovnici i to iako u strogom centru, ipak u kraju grada gde se može videti kako ljudi zaista žive i sa njima razmeniti koja reč ili informacija. Čitavo ovo područje predstavlja finu, bajkovitu mešavinu modernog stila života sa duhom prohujalih vremena.
Oivičeno prometnim saobraćajnicama, Brankovom, Carice Marije, Kraljice Natalije i ulicom Gavrila Principa, područje Zelenog venca sa svojim veoma uzanim, često još uvek kaldrmisanim ulicama, kao da je zaspalo zaboravivši da sa ostatkom grada „pođe” u novi vek. Zeleni venac kao da ima sopstveni ritam, finu atmosferu omanje varošice, a samo je na par koraka od urbanog centra Beograda.
To je još jedan deo grada odakle je sve blizu, odakle se može ugodno prošetati do Knez Mihajlove i Kalemegdana, do Kosančićevog venca i Saborne crkve, do Beograda na vodi ili Savamale. Isto tako lako se može stići u udaljenije delove grada, jer se na Zelenom vencu nalaze početne stanice i njegovim saobraćajnicama prolaze mnoge linije gradskog prevoza. Sve su to odlični razlozi da se opredelite za stan na dan na Zelenom vencu.
Najvažnije linije gradskog prevoza su: autobuske linije 15 / Zeleni venac – Zemun, Novi grad; 16 / Karaburma 2 – Novi Beograd, Paviljoni; 52 / Zeleni venac – Cerak vinogradi; 53 / Zeleni venac – Vidikovac; 56 / Zeleni venac – Petlovo brdo; 56L / Zeleni venac – Čukarička padina; 60 / Zeleni venac – Novi Beograd, Toplana; 67 / Zeleni venac – Novi Beograd, Blok 70A; 68 / Zeleni venac – Novi Beograd, Blok 70; 71 / Zeleni venac – Bežanija, Ledine; 72 / Zeleni venac – Aerodrom „Nikola Tesla“; 75 / Zeleni venac – Bežanijska kosa; 77 / Zeleni venac – Bežanijska kosa, bolnica; 84 /Zeleni venac – Nova Galenika; 95 / Novi Beograd, Blok 45 – Borča 3; 707 / Zeleni venac – Altina, Zemun polje;
Iznajmljivanje stanova i apartmana na Zelenom vencu zadovoljava sve razloge posete Beogradu, a naši “stan na dan” stanovi i apartmani na Zelenom vencu su odličan izbor. To je deo grada tako blizu, a ipak pomalo sakriven od centralnih atrakcija Beograda, do kojih možete prošetati, a kao što smo naglasili, gradskim prevozom možete stići u bukvalno sve delove Beograda. Gosti Beograda koji traže nova iskustva, provod i spoznaju naše tradicije i gostoprimstva, svakako će napraviti dobar izbor ako rentiraju stan na dan na Zelenom vencu.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE U BLIZINI ZELENOG VENCA
Savamala je četvrt u starom delu Beograda, odmah uz desnu obalu Save i staro rečno pristanište. Ime ovog interesantnog kraja Beograda ispod Brankovog mosta je nastalo kao složenica dve reči; Sava – mahala, odnosno naselje uz reku Savu. Od početka XIX veka to je bila trgovačka četvrt gde se skladištila i prodavala razna roba koja je u Beograd pristizala rekama. Nakon II svetskog rata potpuno zapušten i zaboravljen deo grada, poslednjih desetak godina postao je veoma važan činilac zabave i noćnog provoda mladih Beograđana i njihovih gostiju sa svih strana sveta. Klubovi i restorani koji su se tamo otvorili, osim veoma zanimljivog enterijera, nude atraktivnu celodnevnu zabavu…
Beograd na vodi nudi sve što posetilac prestonice može poželeti u njegovom obilasku, bez obzira na životni stil, godine ili interesovanja. Arhitektonski prilično dobro uklopljen u okruženje, projektovan je tako da na najbolji način iskoristi prednosti lokacije na kojoj se nalazi i da napravi ravnotežu između modernog naselja i zelenih površina. Šetalište uz Savu, biciklistička staza, mnogo kvalitetnih restorana i kafea, od kojih pojedini pripadaju čuvenim franšizama, kao što je Budha bar naprimer, lepi pejsaži i moderni grad koji polako raste pred vašim očima mnogim posetiocima će biti izuzetno zanimljiv doživljaj…
Terazije su najpoznatiji beogradski trg koji je formiran u prvoj polovini XIX veka po naredbi kneza Miloša Obrenovića. Trg se prostire od Sremske ulice do ulice Kralja Milana, koja se dalje nastavlja ka trgu Slavija. S druge strane je pešačka zona koja obuhvata Knez Mihailovu i okolne ulice. Neverovatno mnogo izuzetno lepih i značajnih građevina uzdiže se na prostoru trga Terazije, pa se ovaj deo Beograda smatra i njegovom „nultom tačkom”…
Ušće tržni centar, je idealno pozicioniran, odmah iza Brankovog mosta, kada se pređe na novobeogradsku stranu, na mestu gde se susreću stari i novi Beograd. Podjednako je udaljen od centra grada, kao i od novog poslovnog centra Novog Beograda. U njemu se nalazi preko 150 prodavnica, veliki supermarket, mnoštvo kafea, food court – prostor gde je na jednom mestu okupljeno mnoštvo raznih restorana brze hrane i Cineplexx bioskop sa 11 sala – najveći u Beogradu. „Ušće“ je jedna od omiljenih destinacija Beograđana, koja nudi sve potrebno na jednom mestu…
POPULARNI RESTORANI I KAFEI U BLIZINI ZELENOG VENCA
Klub Brankow u Crnogorskoj 12. je mesto koje svakako morate posetiti ako ste u potrazi za kvalitetnim izlaskom u Beogradu. Odlikuje ga moderan dizajn, najlepše devojke i urbana ekipa koja ga posećuje. Za DJ pultom su neki od najpopularnijih beogradskih disk džokeja koji atmosferu dovode do tačke usijanja. Nalazi se u sklopu Brankovog mosta po kome je i dobio ime, u popularnom delu Beograda poznatom kao Savamala. Ukoliko ste ljubitelji elektronske muzike, klub Brankow je pravo mesto za vas…
Dudurudu wine bar će vas privući još pre samog ulaska, jer je smešten u dve kuće koje su stare preko 100 godina i eksterijer se razlikuje od svega u okolini. Kada uđete, obavezno pogledajte neobičan plafon sa kojeg visi 7200 boca vina. Gornji deo lokala je restoranski, a donji deo je barski. Kako sami vlasnici kažu, Dudurudu je u startu osmišljen kao wine bar, ali je potreba tržišta bila takva da su petkom i subotom produžili radno vreme i iz večernjeg restorana se oko 23h pretvaraju u sjajno mesto za đuskanje.
Zato, ako odsedate u nekom od Beogradskih apartmana i izlazite petkom i subotom, ovo je lokal koji svakako morate posetiti…
Radost Disco Grill mlađa sestra Mladosti & Ludosti, pruža ozbiljnu kulinarsku uživanciju sa grilla i pizza furune na drva za ručak, večeru i kao različita jela kao blagi koncept do sitnih sati i sve to uz odličnu, ponekad i živu muziku. Radost je nezabilazna stanica za sve noćne ptice koje vole da uživaju u klasčnoj napolitanskoj pizzi, pravom američkom burgeru ili papardelama sa vrganjima uz odličnu ponudu vina i opuštenu atmosferu. Treba svratiti do Karađorđeve i Savamale da bi se osetila nepodnošljiva lakoća izvornog beogradskog hedonizma…
Supermarket Deli garantuje dobar zalogaj u laganoj i prijateljskoj atmosferi. Drugim rečima, kao stvoren lokal za druženje i opuštanje do sitnih sati. Supermarket Deli teži tome da se doživi prijatno iskustvo koje hrani svih pet čula i da se kroz Delijev gastro doživljaj krene u obilazak svih svetskih kuhinja, od šarolikih meksičkih tortilja i načosa do pikantnih indonežanskih nudli sa plodovima mora… Tu su i čajni kolači po bakinom receptu, kvalitetno pivo domaće proizvodnje, kao i raznovrstan izbor rakija i vina. Adresa je Topličin venac 19-21.