Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Tasmajdan
Tašmajdan je najurbaniji deo opštine Palilula, koji se nalazi između ulica Takovske, Ilije Garašanina, Beogradske i Bulevara kralja Aleksandra. Od Trga Republike je udaljen 1700 metara, a od Trga Nikole Pašića samo 900 metara.
Osim centralnog gradskog parka koji je uređen sa mnogim sadržajima za decu, ovde se nalaze Crkva Svetog Marka, ruska crkva ili Hram Svete Trojice, prodajni centar „Air Serbia“, Ustavni sud, Palata Glavne pošte, Dečji kulturni centar, pozorište za decu „Duško Radović“, Opština Palilula, RTS, Palilulska pijaca, Peta beogradska gimnazija, stadion „Tašmajdan“, sportski centar „Tašmajdan“ sa teretanom, zatvorenim i otvorenim bazenom, veliki broj banaka, menjačnica, marketa, pekara, kladionica.
Tašmajdan je pun kafića („Giardino“, „O.U.R. Pub“), restorana („Poslednja šansa“, „Madera“, „St. Mark’s Place”), fast food-ova („Agi Pasta Away“, „Zvonce“).
Odlično je povezan sa svim delovima grada, a pored njega prolaze autobuske linije 23, 26, 27, 33, 48, 74, tramvajske 3, 6, 7, 7L, 10, 12 i trolejbuske 40 i 41.
Botanicka Basta
Botanička bašta Jevremovac sa velikim staklenikom nalazi se u užem centru Beograda i okružena je značajnim saobraćajnicama, od kojih su specijalno važne i prometne Takovska i Bulevarom despota Stefana, a nešto mirnije i manje Dalmatinska i ulica Vojvode Dobrnjca.
Deo grada oko Botaničke bašte nalazi se na granici opština Stari grad i Palilula, u centralnoj gradskoj zoni. Trg Rebulike, Skupština Srbije, Terazije, sve je blizu i lako dostupno, a kružna tramvajska linija broj 2, koja obrazuje takozvani „krug dvojke“, što predstavlja najuži centar Beograda, prolazi obližnjom ulicom, tako da je izbor stana ili apartmana kod Botaničke bašte izuzetno rešenje.
Karaburma
Naselje Karaburma se nalazi između Zvezdare, odnosno istoimene šume na jugu i reke Dunav, koja ga graniči sa severne strane. Ulica Dragoslava Srejovića – bivši Partizanski put, predstavlja južnu granicu naselja Karaburma, ali ujedno je i opštinska granica između Palilule i Zvezdare. Severna granica Karaburme je Višnjička ulica, a istočna Mirijevski bulevar.
Stan na dan na Karaburmi možete izabrati iz naše kvalitetne ponude. Odlični stanovi i apartmani na Karaburmi stoje vam na raspolaganju po izuzetno povoljnim uslovima i cenama. Podrazumeva se da smo sve vreme, svakog dana u godini, na usluzi našim klijentima, da bismo pomogli prilikom rezervacija ili dali dodatne informacije, kao i svaku drugu eventualno potrebnu pomoć u vezi smeštaja i prijatnijeg boravka u Beogradu.
Cvijiceva Ulica
Pruža se od Poenkareove ulice (nekadašnja ulica Đure Đakovića), pa sve do raskrsnice sa Ruzveltovom ulicom, odakle menja ime i nastavlja prema Gradskoj bolnici i Zvezdarskoj šumi kao ulica Dimitrija Tucovića.
Cvijićevu presecaju ulice Despota Stefana (nekada 29. Novembra), Takovska, Starine Novaka i Zdravka Čelara. Ulica je dobila ime po proslavljenom srpskom naučniku, geografu Jovanu Cvijiću. On je živeo i radio u Beogradu u svojoj kući u ulici Jelene Ćetković, koja je bila veoma blizu, oko 500 metara udaljena od saobraćajnice koja danas nosi njegovo ime. Odmah nakon Drugog svetskog rata ulica se zvala Cvijićev bulevar.
Borca
Za posetioce Beograda iz Vojvodine, pre svega iz Banata, dobra je ideja da se opredele za iznajmljivanje stana ili apartmana u Borči. Palilulska Borča sa više od 40.000 žitelja (brojke u vezi broja stanovnika se dramatično razlikuju), spada u jedno od najvećih beogradskih naselja. Iako ima populaciju koliko i Požarevac, infrastruktura ovog dela Palilule nije bila veoma razvijena.
Borča je danas podeljena na nekoliko delova: Centar 1, 2 i 3, Borča Greda, koja obuhvata centar 4 i 5; Stara Borča, ali i naselje Crvenka kao njen sastavni deo. U Borči danas postoje tri osnovne škole, mladi se bave sportom, golubarstvom, pecanjem. Ima i mladih ljudi koji se bave i dalje poljoprivredom i koji su ostali sa svojim roditeljima da obrađuju zemlju. Mada, većina se ipak odlučila za završavanje fakulteta i za češći boravak u centru grada.
Stanovi na dan na Paliluli su jedni od najtraženijih na našem portalu. Izaberite i rezervišite i vi smeštaj baš na ovoj beogradskoj opštini!
O PALILULI
Ime opštine datira još iz turskog perioda, kada je bila zabranjena upotreba duvana na ulicama varoši i kada su pušači morali da idu van zidina grada da bi zapalili lulu. Lule su se pušile na teritoriji današnje Palilule. Kao beogradska opština postoji od 1957. Slava opštine Palilula je Markovdan koja se obeležava 8. maja.
Palilula se prostire na levoj i desnoj obali Dunava. Veći deo opštine je na levoj obali i tu spadaju: Borča, Borča greda, Besni fok, Vrbovski, Glogonjski rit, Dunavac, Jabučki rit, Kovilovo, Ovča, Padinska skela, Tovilište, Crvenka i Krnjača. Desna obala podeljena je na ruralni deo (Slanci i Veliko selo) i urbani deo (Ada Huja, Bogoslovija, Viline vode, Višnjica, Višnjička banja, Deponije, Karaburma, Lešče, Rospi ćuprija, Tašmajdan i Ćalije).
Zgrada gradske opštine Palilula nalazi se u Takovskoj ulici na broju 12. U prizemlju se nalazi moderan uslužni centar koji je zamenio šaltersku salu. Stanovnici Palilule sa leve obale Dunava imaju i svoj uslužni centar u mesnoj zajednici „Stara Borča“ na adresi Ivana Milutinovića 12. Oba uslužna centra su otvorena radnim danima od 7:30 do 15:30h.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN NA PALILULI?
Palilula je atraktivna lokacija za iznajmljivanje stanova na dan u Beogradu, u čemu prednjače Tašmajdan, Karaburma, Ada Huja i Borča.
Prema podacima iz 2016. godine, najveći broj stanovnika doseljenih u Beograd, registrovan je na području opštine Zvezdara, a odmah nakon nje na području opštine Palilula. Sve to govori u korist atraktivnosti ove lokacije kroz dobru infrastrukturu, odličnu povezanost linijama gradskog prevoza i mir, koji se ne može lako naći u ubranoj sredini.
Bogat sadržaj i izuzetna lokacija čine Tašmajdan najpoželjnijim mestom na Paliluli za iznajmljivanje stanova na dan. Ono što ovaj deo Beograda nudi su: mir Tašmajdanskog parka, raskoš Crkve Svetog Marka i odlično mesto za rekreaciju sportski centar „Tašmajdan“ u okviru koga se nalaze zatvoreni i otvoreni bazen, teretana i stadion gde se tokom zime postavlja klizališe, a tokom leta se održavaju koncerti. U neposrednoj je blizini Bulevara kralja Aleksandra, punog prodavnica robe široke potrošnje, kafića, pekara, knjižara, fast food restorana. Trg Republike, Knez Mihailova ulica, Narodni muzej i Narodno pozorište udaljeni su svega 1700 metara od Crkve Svetog Marka, oko 10 minuta hoda. Smeštaj možete izabrati u blizini botaničke bašte „Jevremovac“, oaze netaknute prirode u centru Beograda.
Ko voli šetnje pored reke, savršene lokacije su Ada Huja ili Karaburma. Samo 4,5 km od Trga Republike, odlično su povezane linijama gradskog prevoza. Na Adi Huji postoji šetalište uz Dunav sa nekoliko kafe-barova u kojima se služi hrana i koji imaju bogat sadržaj za decu. Možete prošetati pešačkom stazom do tržnog centra „Big“ i „Big Fashion parka“ u okviru koga se nalazi i jedini „Decathlon“ u Srbiji. Ljubitelji kartinga, mogu voziti na stazi „Ada Huja“.
Za one koji dolaze iz Vojvodine, pre svega iz Banata, odlična lokacija je Borča. U Borči se nalaze mega marketi: „Lidl“, „Roda“, „DIS“, „Metro“, kao i retail park „Stop shop“. Dobro je povezana centrom Beograda, ali i Novim Beogradom preko Pupinoovog mosta. U Borči se organizuju svadbe, krštenja i rođendani, jer su duž Zrenjaninskog puta smeštene svečane sale: Sonata Open Concept (Zrenjaninski put 106b), Nera (Zrenjaninski put 106), Diamond Garden (Zrenmjaninski put 82š), Lux Event Centar (Zrenjaninski put 84), Exclusive Holl (Zrenjaninski put 82), Vila Anđela (Borča), svadbeni salon Javor (Ovčanski put 17a), restoran Đurđevdan (Zrenjaninski put 106b), itd. Ukoliko dolazite iz drugog grada na veliku proslavu, idealna lokacija je Borča.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE NA PALILULI
Beogradska opština Palilula bogata je kulturno-istorijskim, sportskim i religijskim lokaliteta. Mi ćemo izdvojiti one koje turista u Beogradu ne sme zaobići.
Tašmajdanski park koji se prostire između ulica Takovske, Ilije Garašanina, Beogradske i Bulevara kralja Aleksandra, predstavlja jedan od najlepših parkova u gradu. Izgrađen je 1954. godine, a ideja je potekla još od kneza Miloša Obrenovića koji je želeo da se srpsko groblje prebaci sa tog mesta. Na ovom prostoru se nekada nalazio kamenolom po kome je i park dobio ime. Neki istoričari smatraju da su upravo na ovom mestu Turci spalili mošti Svetog Save 1594. godine. Ispod parka postoje podzemni prolazi koji, nažalost, još uvek nisu otvoreni za javnost. Zovu ih „tašmajdanske pećine“. U parku možete trčati, odmoriti se na klupi, kupiti kokice ili sesti u stari restoran „Poslednja šansa“, otmeni restoran „Madera“ ili kafić „Giardino“ sa pogledom na otvoreni bazen. Ispred “Poslednje šanse” pročitan je 1830. godine sulatnov hatišerif o unutrašnjoj nezavisnosti Kneževine Srbije. U okviru parka nalaze se i Zgrada seizmološkog zavoda, ruska crkva ili Hram Svete Trojice, Spomenik patrijarhu Pavlu, Spomenik Desanki Maksimović, Spomenik deci nastradaloj tokom NATO bombardovanja i Crkva Svetog Marka.
Crkva Svetog Marka, koja je građena po uzoru na manastir Gračanica, od 1941. godine dominira Tašmajdanom. Pre nje, malo južnije je na ovom mestu bila stara crkva istog imena, koju su meštani nazivali „grobljanska crkva“. Kada je izgrađena Crkva Svetog Marka, bila je najveća crkva u Jugoslaviji. Ktitor crkve je trgovac Lazar Panča, a arhitekte Branko i Petar Krstić. U njoj se nalazi sarkofag sa moštima cara Dušana. U kripti crkve sahranjen je poslednji kraljevski par iz dinastije Obrenovića, kralj Aleksandar i kraljica Draga. Crkva u vreme liturgije može primiti oko 2.000 vernika. Ispred ulaza nalazi se restoran „St. Mark’s Place” sa baštom iz koje se pruža najlepši pogled na crkvu. Pored restorana je prodajno mesto aviokompanije “Air Serbia”, Ustavni sud, Palata Glavne pošte, za koju su u vreme gradnje kritičari govorili da je „velika kućerina koja zaklanja Crkvu Svetog Marka“. Osim Glavne pošte, na rubu Palilule, u Takovskoj nalazi se i zgrada srpskog javnog servisa „Radio Televizije Srbije (RTS)“. Ukoliko volite slatkiše, možete posetiti najstariju poslastičarnicu u gradu – „Pelivan“ koja još od 1851. godine služi najukusnije kolače i torte. Nalazi se u Bulevaru kralja Aleksandra 20 i otvorena je od 9 do 21 h, a nedeljom od 12 do 18h. Druga opcija je nešto novijeg datuma, a u pitanju je „Štrudlica“ na adresi Takovska 12 sa velikim izborom domaćih štrudlica.
Sportski kompleks „Tašmajdan“ čine stadion, otvoreni bazen, zatvoreni bazen i trenažni centar (spa centar, fitnes, teretana). Tokom leta na stadionu se održavaju koncerti, dok je u zimskom periodu klizalište na otvorenom. Stadion može primiti više od 10.000 posetilaca. Na njemu je odigran i „Davis cup“ u tenisu 2016. godine. Zanimljivo je da je upravo na ovom mestu održana prva korida van granica Španije 1971. godine. Teretana i zatvoreni bazen rade tokom cele godine (samo treba voditi računa kad su termini za građanstvo), dok je otvoreni dostupan kupačima, obično od juna do septembra. Otvoreni bazen je olimpijskih dimenzija, jer se na njemu igraju vaterpolo utakmice i održavaju prvenstva u plivanju, kao i u umetničkom plivanju. Dimenzije bazena su 50 x 22 metara, a dubina je 2,2 m. Pored velikog bazena kompleks obuhvata i dečji bazen, kafić, kabine za presvlačenje, toalete i prvu pomoć. Ukupni kapacitet za kupanje je 4000 ljudi. Sportskom centru „Tašmajdan“ takođe pripadaju i hala „Aleksandar Nikolić“ i ledena dvorana „Pionir“.
Sportska hala „Aleksandar Nikolić“, koja se do 2016. godine zvala „Hala Pionir“ i bila najveća dvorana do izgradnje Beogradske arene. Otvorena je 1973. godine, a radove je izveo „Energoprojekt“. U sklopu sportskog centra, nalaze se ledena dvorana i teniski tereni. U njoj igraju i treniraju košarkaši dva najveća srpska kluba „Partizana“ i „Crvene zvezde“, ali se u njoj igraju i reprezentativne utakmice u košarci, odbojci i rukometu. Pored same hale, nalaze se restoran „Talir“ i kafić „Caffe the 33“. U neposrednoj blizini hale, nalazi se ustanova kulture „Vlada Divljan“ u kojoj postoji bioskop za filmski program, a održava se jo š muzički program, pozorišni, dečiji, književni, izložbeni i dukativni.
Palilulska pijaca je najmodernija pijaca u gradu. Nalazi se na uglu ulica Ilije Garašanina i 27.marta, ana dresi Ilije Garašanina 66. Smeštena je u zatvoreni prostor, a prostire se na 12.689 kvadrata. Ima parking, menjačnicu, cvećare, poslastičarnice, mlečnu halu, zanatski deo i pijačni plato sa modernim tezgama. Svečano je otvorena 2019. godine na mestu stare Palilulske pijace na otvorenom.
Botanička bašta „Jevremovac“ je ujedno i nastavna jedinica Biološkog fakulteta. Osnovana je na inicijativu Josifa Pančića na imanju koje je kralj Milan Obrenović poklonio Velikoj školi. Prva je i jedina botanička bašta u Srbiji. Broji oko 1.000 biljnih vrsta, a u okviru nje se nalazi i Japanski vrt sa kolekcijom dalekoistočne flore.Otvoreni prostor podeljen je stazama na 14 površina na kojima se izdvajaju po nekoliko stotina godina stari brestovi, gorostasni primerci hrasta lužnjaka, zatim kesteni, smrče, kedrovi, ali i primerci Pančićeve omorike. Staklenik je izgrađen u viktorijanskom stilu, sa centralnom kupolom i dva krila. U njemu se čuvaju biljni cvetovi tropskih šuma, pustinja i kamena. Otvorena je svakog dana od 9 do 19h. Oko Botaničke bašte postoji nekoliko mesta na kojima možete popiti piće, a kafić čija terasa „ulazi“ u botaničku baštu je „Idiott bar“.
U Bulevaru kralja Aleksandra, od Tašmajdana ka Vukovom spomeniku, nalazi se studentski kompleks koji čine: Pravni fakultet, Tehnički fakulteti, Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“ i „Klub studenata tehnike – KST“. U ulici paralelnoj sa nekadašnjim Bulevarom revolucije, Kraljice Marije, nalazi se još Mašinski fakultet, dok je u Kanegijevoj ulici smešten Tehnološko-metalurški fakultet. Paliluli pripada i Rudarsko-geološki fakultet, kao i studentski domovi: „Vera 1“, „Vera 2“ i „Karaburma“.
U Ruzveltovoj ulici nalazi se Jevrejsko groblje, koje ima ogromnu kulturno-istorijsku vrednost. Paliluli pripada Sefardsko jevrejsko groblje, dok Aškenasko, koje je preko puta, pripada Zvezdari. Sefardi su jevreji sa španskog tla odakle su proterani 1492. godine. Pored Jevrejskog groblja, nalazi se Spomenik oslobodiocima Beograda. U vreme državnih praznika, polaže se cveće borcima palim za oslobođenje srpske prestonice.
Ada Huja je poluostrvo na desnoj obali Dunava, dugo skoro 4 km. Poslednjih godina sadržaj je sve bogatiji, stoga možete popiti piće ili jesti u nekom od kafića-restorana „Caffe restaurant X“, „Caffe Dilema“ ili „Imperium Caffe“, možete vežbati na spravama na otvorenom ili otići na karting. Šetalište uz Dunav pruža prelep tokom zalaska Sunca.
Pančevački most ili Pančevac je, do puštanja u saobraćaj Pupinovog mosta 2014. godine, bio jedini most koji je spajao levu i desnu obalu Dunava u Beogradu. Prvobitni most na ovom mestu, iz 1935. godine, nosio je naziv Most kralja Petra Drugog. Tokom Drugog svetskog rata most je srušila Jugoslovenska vojska sa namerom da uspori naciste. Današnji Pančevac datira iz 1946. godine, a izgradile su ga dve nemačke firme. Most ima po dve trake u oba pravca za drumski saobraćaj i dva koloseka za železnički saobraćaj. Ispod mosta na desnoj obali Dunava, nalazi se Dunav stanica, stanica voza na kojoj se putnici ukrcavaju za Pančevo .
Manastir Slanci nalazi se u ruralnom području opštine Palilula, u Slancima. Zvaničan naziv je Manastir Arhiđakona Stefana u Slancima. Po jednom predanju, manastir je osnovao Sveti Sava početkom 13. veka, dok drugo predanje govori da je osnivač manastira kralj Dragutin. Danas je to muški manastir i u njemu se pripremaju monasi koji će otići u manstir Hilandar. Ukoliko idete u posetu manastiru, možete svratiti na piće, ručak ili kupanje u „Bugijevo sokače“.
Crkva Svetog Luke u Krnjači počela je da se gradi nakon NATO bombardovanja 1999. godine. Zahvaljujući prelepoj arhitekturi, ovu crkvu posećuju i stanovnici prekodunavskih naselja.
SHOPPING CENTRI NA PALILULI
Palilula ima nekoliko šoping centara koje radnim danima najčešće posećuju stanovnici okolnih naselja, dok su vikendima i u vreme sezonskih sniženja omiljena mesta za kupovinu svih Beograđana.
„Big Fashion“ je najveći šoping centar u Starom Beogradu sa preko 100 prodavnica najpoznatijih svetskih brendova raspoređenih na dva nivoa. Na trećem nivou nalaze se restorani brze hrane, dečija igraonica, knjižara „Laguna“ i bioskop „Cinneplex“. Deo je kompanije Big Shopping Centers Israel u čijem se vlasništvu nalazi 7 šoping centara u Srbiji. U njemu se često organizuju i koncerti najpopularnijih pevačkih imena u Srbiji. Nalazi se u Višnjičkoj ulici 84, odlično povezan linijama gradskog prevoza sa Trgom republike, od koga je udaljen svega 5 km. Otvoren je svakog dana od 10 do 22h. Neki od poznatijih brendova koji se mogu naći u ovom šoping centru su „Zara“, H&M“, „Terranova“, „Berska“, „Stradivarius“, „Legend“, „Mona“, „Deichmann“, „Kicks & Heels“, „Lilly“, „Mini Home“, itd.
Pored glavne zgrade „BIG“-a, nalazi se „Big Fashion Park“, retail park sa nekoliko prodavnica, apotekom, bankom, teretanom otvorenom 24 sata, supermarketom „Maxi“, petšopom, kafićima „Coffee Dream“ i „Liga Pub“, nameštajem „Jysk“ i prodavnicom sportske opreme „Decathlon“. Otvoren je svakog dana od 10 do 22h.
Shopping centar „Zira“ nalazi na uglu Ruzveltove i Cvijićeve ulice, u centralnoj gradskoj zoni. Udaljen je 5 minuta hoda od Vukovog spomenika i odlično povezan tramvajskim, trolejbuskim i autobuskim linijama sa svim delovima grada. U Ziri postoje radnje nekoliko brendova, „Lilly“ drogerije, knjižara „Laguna“ i „Vero“ market. Otvoren je svakim radnim danom od 9 do 21h, a nedeljom od 9 do 19h.
„Stop Shop Borča“ je retail park na Zrenjaninskom putu, udaljen 11km od Trga Republike. U njemu postoji nekoliko prodavnica, dva marketa, „Dis“ i „Lidl“, kafić, sadržaj za decu, apoteka, „Walter“ ćevabdžinica.
„METRO Cash & Carry“ je deo je vodeće međunarodne METRO AG veleprodajne kompanije, specijalizovane za profesionalne potrebe hotela, restorana i ugostitelja (HoReCa), kao i samostalnih trgovaca. Nalazi se na Zrenjaninskom putu i udaljen je 6km od Trga republike, sa kojim je povezan autobuskim linijama gradskog prevoza.
LINIJE GRADSKOG PREVOZA NA PALILULI
Kroz Palilulu saobraćaju brojne linije gradskog prevoza.
Prigradska naselja povezana su linijama: 101 i 102 na relaciji Omladisnki stadion – Padinska Skela, 104 na relaciji Omladisnki stadion – Crvenka, 105 na relaciji Omladinski stadion – Ovča, 106 na relaciji Omladisn ki stadion – Jabučki rit, 107 i 109 na relaciji Dunavac – Padinska Skela, 110 na relaciji Padisnka Skela – put za Vrbovski i 202 na relaciji Omladinski stadion – Veliko selo. Kod Omladinskog stadiona na Bogosloviji, osim prigradskih linija, okreću se i tramvaji 12 koji vozi na relaciji Omladinski stadion – Banovo brdo i 3 koji saobraća na relaciji Omladisnki stadion – Rakovica.
Linije 95 i 96 voze od Borče do Novog Beograda (Gandijeva), odnosno Trga republike. Na Trgu republike se okreće autobus 43 za Kotež i 32E za Višnjicu, dok 32 iz Višnjice okreće kod Vukovog spomenika.
Linija 35 povezuje Višnjičku banju sa Novim Beogradom, dok je Mirijevo (Ćalije) sa Novim Beogradom povezano linijom 27E.
Karaburma je povezana linijama 16 koja vozi na Novi Beograd (u Paviljone), 23 vozi na Vidikovac, a 25 i 25P vozer u Kumodraž.
U Tašmajdanskom parku nalazi se okretnica tramvaja 6 koji voti do Ustaničke i 7L koji vozi do Novog Beograda (Bloka 45).
JAVNE PARKING GARAŽE NA PALILULI
Parking u centralnoj zoni Palilule kojoj pripada Tašmajdan, dozvoljen je maksimalno 2 sata, jer pripada zoni 2. Ulice ispod 27. marta i Kraljice Marije, pripadaju zoni 3 i maksimalno auto može biti parkiran 3 sata. Parking se plaća sms porukom i produžava se na svakih sat. U poruku je potrebno upisati registarsku oznaku identično kao na registarskoj tablici vozila, bez razmaka i specijalnih znakova. Moguće i plaćanje preko aplikacije Parking servisa. Kontrola parkiranja primenjuje se radnim danima od 7 do 21h i subotom od 7 do 14h. Nedeljom zone ne važe i parkiranje je besplatno.
Na Paliluli postoje i javne garaže:
Javna parking garaža „Botanička bašta“
Nalazi se na adresi Vojvode Dobrnjca 10 i otvorena je 24 sata. Ukupan broj parking mesta je 246. Usluga parkiranja plaća se po započetom času gotovinski (u dinarima) ili na POS terminalu, prema važećem cenovniku.
Garaža „Vukov spomenik”
Nalazi se na uglu Ulice kraljice Marije i Ruzveltove ulice i otvorena je 24 sata. Ukupan broj parking mesta je 119. Usluga parkiranja plaća se po započetom času gotovinski (u dinarima) ili na POS terminalu, prema važećem cenovniku.
Javna garaža „Palilulska pijaca“
Nalazi se na adresi Dobre Mitrovića 47. Otvorena je radnim danima od 7 do 21h, dok je nedeljom otvorena od 7 do 19h.
Garaža sa rezervisanim parking mestima „27. marta”
Nalazi se na adresi 27.marta 43-45. Ukupan broj parking mesta je 160 za automobile i 33 za motocikle. Otvorena je 24 sata. Rezervacija mesta moguća je preko sajta parking servisa.
RESTORANI I KAFANE NA PALILULI
Na teritoriji opštine Palilula nalazi se velili broj restorana i kafana. Osim svečanih sala koje dominiraju na Zrenjaninskom putu, na Paliluli postoje restorani za svačiji ukus i džep.
Konoba kod Goce i Renata
Nalazi se na levoj obali Dunava, odmah pored Pančevačkog mosta, na adresu Pančevački put bb. Udaljena je od Trga republike 6,5 km. Otvorena je od 10 do 24h. Konoba je poznata po vrhunskom ambientu gde se uživa u svežim ribljim specijalitetima i ribljoj čorbi. Ko ne voli ribu, može naručiti i bilo šta drugo. Ovde se organizuju i sve vrste proslava.
Restoran Madera
Prestižni restoran „Madera“ postoji od 1937. godine i nalazi se na mestu nekadašnje kafane „Smederevo“. Nalazi se na adresi Bulevar kralja Aleksandra 43. Udaljen je od Trga republike 1,8 km. Otvorena je od 10 do 24h. Priča se da je restoran dobio ime tako što je neko od gostiju doneo odlično vino sa portugalskog ostrva Madeira. Madera je oduvek bila mesto okupljanja boema, novinara, umetnika koji su sebe nazivali “maderašima”. Poznate je po izuzetnim specijalitetima domaće kuhinje.
Restoran Lorenzo & Kakalamba
Neobični restoran „Lorenzo & Kakalamba“ nalazi se na uglu Vladetine i Cvijićeve ulice. Adresa je Cvijićeva 110. Udaljen je od Trga republike 2,2 km. Otvoren je svakog dana od 12 do 24h. Restoran se pozicionira kod potrošača kao miks Firence i Pirota, a osvaja ih svojim originalnim enterijerom koji svi vole da fotografišu, kao i tradicionalnim italijanskim i srpskim specijalitetima. Dobio je prestižnu titulu AMBASADOR LUCE koja predstavlja potvrdu gastronomskog i turističkog prestiža.
Restoran Zlatar
Etno-restoran „Zlatar“ nalazi se u Preradovićevoj ulici, na broju 9a. Od Trga republike udaljen je 2,1 km. Otvoren je radnim danima od 8 ujutru do 1 sat posle ponoći, dok vikendom radi od 13 do 1 posle ponoći. U restoranu se služe tradicionalni srpski specijaliteti, a gosti uživaju u ambijentu prošlih vremena uz zvuke akustične muzike.
Restoran Mala Kolubara
Restoran „Mala Kolubara“ nalazi se u Ivankovačkoj ulici na broju 2. Od Trga republike udaljen je 2,2 km. Otvoren je od ponedeljka do četvrtka od 9 ujutru do 1 posle ponoći, petkom od 9 do 2 posle ponoći, subotom od 12 do 2 posle ponoći i nedeljom od 12 do 24h. U meniju je zastupljena isključivo srpska tradicionalna kuhinja po ugledu na stare beogradske kafane, ali i domaća vina i rakije. Glavni specijaliteti su jagnjetina i teletina ispod sača, kao i praseće pečenje.
Kafanica Kod dede
Kafanica „Kod dede“ nalazi se na uglu Vladetine i Kneza Danila, na adresu Kneza Danila 42. Udaljena je od Trga republike 2 km. Otvorena je svakog dana od 8 do 23h, a nedeljom ne radi. Prava stara srpska kafanica nudi specijalitete domaće kuhinje.
Restoran Burrito i Drina
Pravi spoj srpske i meksičke kuhinje predstavlja restoran „Burrito i Drina“. Nalazi se na adresi Kraljice Marije 3, kod Poštanske štedionice. Udaljen je od Trga republike 1,7 km. Otvoren je od 9 do 24h. Moguća je i kućna dostava hrane iz ovog restorana. Na meniju su naravno srpski i meksički specijaliteti.
Restoran Vidovdan
Restoran „Vidovdan“ nalazi se na Karaburmi, u ulici Husinskih rudara 17. Od Trga republike udaljen je 5 km. Otvoren je svakog dana od 10 do 24, dok petkom i subotom radi sat duže, do 1 posle ponoći. Prostrana bašta sa dobrim hladom, još od 1988. godine poslužuju tradicionalne srpske specijalitete svojim gostima. Osim toga, organizuju i razne vrste proslava.
Restoran Dunavska terasa
Restoran „Dunavska terasa“ nalazi se u Višnjici, na adresu Bela stena bb. Od Trga republike udaljen je 9 km. Otvoren je svakog dana od 9 do 23h. Domaća i internacionalna kuhinja načlaze se na meniju ovog restorana, a moguće su i organizacije proslava.
KAFIĆI I BAROVI NA PALILULI
O.U.R. Pub
„O.U.R Pub“ se nalazi u okviru sportskog centra „Tašmajdan“, na adresi Beogradska 71. udaljen je od Trga republike 1,5 km. Otvoren je od 9 do 24h, dok petkom i subotom radi do 2 sata posle ponoći. Atmosfera je opuštena, a uz piće gosti mogu nešto i pojesti.
Krigla & Cigla Pub
„Krigla & Cigla Pub“ je smešten u Dalmatinskoj 44. Od Trga republike je udaljen 1,9 km. Radno vreme je od 10 do 24h, a petkom i subotom do 4 posle ponoći. Veliki izbor piva i dobra muzika čekaju goste.
Potpis
„Potpis“ je bar u Ivankovačkoj 22. Od Trga republike je udaljen 2,3 km. Otvoren je radnim danima od 12 do 24h, dok je petkom i subotom radno vreme do 1 sat posle ponoći. Gosti su najčešće studenti.
Izlog
Kafić „Izlog“ nalazi se u ulici 27.marta, na broju 40. Udaljen je od Trga republike 1,3 km. Radno vreme je non-stop. Uz veliki izbor pića, gosti mogu naručiti hranu i dezert.
Atrijum
Kafić „Atrijum“ nalazi se u zgradi Tehnološko-metalurškog fakulteta, na adresi Karnegijeva 4. Od Trga republike udaljen je 1,6 km. Radno vreme je od 8 do 23:30h svakog dana. Opuštena atmosfera, pet friendly i udoban ambijent u hladu tokom celog dana.
Lavanda bar
„Lavanda bar“ nalazi se na uglu Vladetine ulice i Kneza Danila, na adresi Knez Danilova 43. Od Trga republike je udaljen 2,1 km. Otvoren je svakog dana od 8 do 23h.
Caffe – restaurant X
„Caffe restaurant X“ nalazi se na Adi Huji, na adresi Prilazni put Ada Huja bb. Od Trga republike je udaljen 6 km. Radno vreme je od 9 do 1 posle ponoći svakog dana. Gostima je na raspolaganju pogled na Dunav, veliki izbor hrane i pića, kao i sadržaj za decu.
Coffee Dream
Lanac kafeterija „Coffee Dream“ rasprostranjen je širom Beograda. Na Paliluli nalazi se u Starine Novaka 23, preko puta Doma zdravlja „Milutin Ivković“, i u okviru „Big Fashion park“-a, na adresi Višnjička 84. Ovaj lanac kafeterija nudi veliki izbor kafe, ceđenih sokova i dezerata.
Rooftop hotela Heritage
„Roof top gastro bar“ hotela „Heritage“, kao što sama reč kaže, nalazi se na vrhu hotela odakle se pruža neverovatan pogled na Palilulu. Nalazi se na adresi Mije Kovačevića 7. Udaljen je od Trga republike 2,8 km. Radno vreme je od 10 do 24h, a petkom i subotom do 1 sat posle ponoći. Osim dobrog pogleda, pića i hrane, gosti uživaju i u muzici uživo.
Penzija snek bar
Snek bar „Penzija“ nalazi se preko puta Mašinskog fakulteta, u ulici Kraljice Marije 31. Radno vreme je od 8 do 1 sat posle ponoći, dok subotom bar radi od 10 do 1 sat posle ponoći, a nedeljom od 12 do 1 posle ponoći. Posećuju ga pretežno mlađe generacije u večernjim časovima, tokom dana idealno je mesto za opuštanje uz piće. Na ovom mestu stari Beograđani pamte kafanu „Birtija“.