Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Iznajmite smeštaj po svojoj meri na Lekinom brdu u Beogradu!
O LEKINOM BRDU
Lekino brdo, ili kako se nekada zvalo, Pašino brdo, uzvišenje koje se uzdiže između Južnog bulevara i Dušanovca, uglavnom je stambeno naselje i deo Beograda u kojem preovlađuju predratna porodična zdanja, mada su tokom socijalističkog perioda, naročito sedamdesetih godina prošlog veka, visoke stambene zgrade tu izgrađene, doduše uglavnom po obodu ovog područja grada.
Tokom poslednjih petnaestak godina, stare kuće često su dograđivane i nadziđivane, a u poslednje vreme mnoge se potpuno ruše, da bi se na njihovim temeljima sazidali veliki objekti, koji se ruku na srce, ne uklapaju sasvim u originalnu postavku naselja. Inače, Lekino Brdo se nalazi na teritoriji opština Voždovac i Vračar.
Toponim Pašino brdo, nastao je u prvoj polovini XIX veka usled događaja koji se tu desio početkom 1807. godine, kada su ustanici (Prvi srpski ustanak), tada daleko izvan grada, na Šarenom izvoru sustigli odred turske vojske i beogradskog Sulejman – pašu i posle kraće borbe, sve ih pobili. Izvor i česma, a kasnije i čitavo brdo, dobili su naziv po poginulom turskom velikodostojniku.
Posle II svetskog rata, sada već naselje, promenilo je ime u Lekino brdo, po Aleksandru “Leki” Rankoviću, koji je u predratnim godinama ovde ilegalno živeo, a i na početku okupacije, 1941. godine, Ranković se skrivao u ovom delu Beograda, sve do hapšenja, jula 1941. godine.
Stan na dan na Lekinom brdu možete izabrati iz naše velike i kvalitetne ponude. Posebno smo ponosni na veliki broj odličnih stanova i apartmana u ovom delu grada, koje vam nudimo po izuzetno povoljnijim uslovima i cenama.
Podrazumeva se da smo tu za vas i da vam sve vreme, svakog dana u nedelji, stojimo na raspolaganju za sve informacije i rezervacije kao i za svaku drugu pomoć u vezi smeštaja i boravka u Beogradu.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN NA LEKINOM BRDU?
Lekino brdo predstavlja veliko uzvišenje koje se uzdiže između današnje Ustaničke ulice i Čuburskog potoka koji je tekao pravcem današnjeg Južnog bulevara. Ako zamislimo mapu Beograda, shvatićemo da se Lekino brdo nalazi “preko puta” Čubure, jer ova dva kraja grada deli Južni bulevar.
Kada se ovo područje početkom XX veka počelo ubrzano naseljavati, povoljne uslove za kupovinu placeva prihvatio je srednji sloj građanstva, činovnici, trgovci, zanatlije i predradnici koji su pokupovali zemlju i potom se nastanili u ovom delu grada. Pošto su ulice bile prosecane pravilno, tako su i kuće zidane na planski način, što je uslovilo da Pašino brdo postane relativno skromno, ali lepo uređeno predgrađe tadašnjeg Beograda, poznato po opojnom mirisu mnogobrojnih stabala lipe.
Ono što važi za Čuburu, važi i za Lekino brdo. To je deo grada u kojem stan na dan trebaju iznajmiti oni koji žele da osete damare i atmosferu Beograda tako što će barem na kratko živeti kao njegovi stanovnici i to ne u strogom centru, već u naseljima porodičnih kuća, gde se može videti kako ljudi žive i sa njima razmeniti koja reč ili informacija. Čitavo ovo područje predstavlja finu, bajkovitu mešavinu modernog stila života sa duhom prohujalih vremena.
Oivičeno prometnim saobraćajnicama, Ustaničkom sa jedne i Južnim bulevarom sa druge strane, Lekino brdo sa svojim uzanim, često još uvek kaldrmisanim ulicama, kao da je zaspalo zaboravivši da sa ostatkom grada “pođe” u novi vek, ima sopstveni ritam, finu atmosferu varošice prepune zelenila, sa mnogo lepih porodičnih zgrada i lepih dvorišta u kojima se nalaze restorani i kafeterije.
To je još jedan deo grada kojim se može ugodno prošetati i gde se već nakon nekoliko dana boravka osećate kao kod kuće. Dobri razlozi da se opredelite za rentiranje stana na dan na Lekinom brdu.
Gosti Beograda koji traže nova iskustva, koji žele da upoznaju stil života i način razmišljanja Beograđana, oni koji traže tipičan provod i spoznaju naše tradicije i gostoprimstva, svakako će napraviti dobar izbor ako rentiraju stan na dan na Lekinom brdu, na granici Vračara i Voždovca.
Iskreno se nadamo da smo vam gore navedenim, pomogli da se odlučite za stan na dan na Lekinom brdu jer je to idealan spoj lepog i korisnog.
LINIJE GRADSKOG PREVOZA NA LEKINOM BRDU
Iznajmljivanje stanova i apartmana na Lekinom brdu zadovoljava sve razloge posete Beogradu, a naši “stan na dan” stanovi i apartmani na Lekinom brdu su odličan izbor. To je deo grada tako blizu, a ipak malo dalje od centralnih atrakcija Beograda, do kojih možete prošetati, ali pretpostavljamo da bi bilo bolje iskoristiti gradski prevoz i njime se kroz nekoliko stanica dovesti u sam centar Beograda.
Najpopularnija linija koja vozi u centar ulicom Maksima Gorkog preko Kalenić pijace je 26 – ica, a Južnim bulevarom prolaze autobuske linije 46 – koja vozi do Savskog trga, blizu novog naselja “Beograd na vodi” i linija 55 koja preko Beogradskog sajma i Ade Ciganlije vozi čak do Železnika.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE U BLIZINI LEKINOG BRDA
Hram Svetog Save je bez dileme najveća atrakcija na području opštine Vračar i jedan od nezaobilaznih simbola Beograda. Velelepna crkva je podignuta na mestu gde su, kako se veruje, 1594. godine Osmanlije spalile mošti najvećeg srpskog svetitelja. Tek početkom XXI veka hram je konačno završen spolja. Još uvek se čeka postavljanje mozaika kojima će crkva biti ukrašena iznutra. Može se posetiti kripta hrama, sjajno ukrašena freskama i mozaicima…
Kalenićeva pijaca je najveća i sigurno najpoznatija beogradska pijaca, smeštena u središtu Vračara, između ulica Njegoševe i Maksima Gorkog. Izgrađena 1926. godine na jednom od brojnih poseda predratnog beogradskog bogataša i dobrotvora Vlajka Kalenića.
Ovo je najbolje snabdevena i najpopularnija pijaca u prestonici i svakako da će gostima Beograda biti zanimljivo da prošetaju između krcatih pijačnih tezgi. Tako mogu napraviti divne fotografije I snadbeti se ukusnim i svežim proizvodima…
Muzej Istorije Jugoslavije osnovan je 1996. godine odlukom Vlade Savezne Republike Jugoslavije, spajanjem Memorijalnog centra „Josip Broz Tito“ i Muzeja Revolucije.Danas se to zdanje zove Muzej Jugoslavije i u svom sastavu ima „Kuću cveća“ – Memorijalni centar Josip Broz Tito, Stari muzej i Muzej 25. Maj. Kompleks se može obići i posetiti u periodu od 10 ’ 18 časova (dobro bi bilo proveriti, jer se radno vreme i neradni dani muzejskog kompleksa često menjaju)…
Stadion Rajko Mitić, ranije Stadion Crvena zvezda, poznat i kao Marakana, je fudbalski i atletski stadion u Beogradu na kojem igra FK Crvena zvezda. Kapacitet stadiona je 51.755 gledalaca. Stadion nosi ime „prve Zvezdine zvezde“ Rajka Mitića. Prva utakmica na Marakani odigrana je 1. septembra 1963. godine. U komšiluku se nalazi stadion FK Partizan, poznatiji kao stadion JNA koji je nešto stariji, podignut je odmah posle rata 1949. godine…
Beo shopping centar, novootvoreni centar nalazi se na uglu ulica Vojislava Ilića i Mis Irbijeve na Zvezdari, blizu Lekinog brda. Kako je i najavljeno, objekat se prostire na tri sprata sa 43.000 m² korisnog prostora, a posetiocima će biti na raspolaganju preko 130 internacionalnih i regionalnih brendova, hipermarket, multipleks bioskop, veliki izbor kafea i restorana, kao i podzemna garaža sa kapacitetom oko 1200 parking mesta.
POPULARNI RESTORANI I KAFIĆI NA LEKINOM BRDU
Restoran Sinđelić nalazi se na Voždovcu u ulici Vojislava Ilića 86, pored stadiona fudbalskog kluba Sinđelić. Tokom dve decenije postojanja, restoran je postao veoma popularan zbog izuzetne usluge i ukusnih jela . Karta pića je veoma kvalitetna i bogata. Čini se da je u ovim vremenima najveća prednost restorana bašta sa predivnim pogledom na stadion Sinđelić, prijatno ušuškana, bez gradske vreve…
Pivnica Žirafa 23 na uglu ulica Vojislava Ilića i Strumičke nalazi se jedna iz lanca popularnih pivnica Žirafa. Prilično veliko mesto sa klupama i stolovima od svetlog drveta privlači kao magnet ljubitelje piva i dobrog i ukusnog zalogaja. Pivnica nudi, u zavisnosti od sezone, između 23 i 50 vrsta točenih i flaširanih pivskih marki koje možete “zasladiti” dobrim zalogajem, ćevapima, kobasicama, pohovanom piletinom i drugim đakonijama…
Nevesinjska ulica kod Kalenić pijace koju vredi posetiti, jedna od manjih ulica koje se spuštaju ka Mekenzijevoj, postala je naprečac gastronomski raj. Restorani Cveće zla, Eatalian, Homa Bistrot i još nekoliko kafea, potpuno su promenilio lični opis ovog povećeg sokaka, na veliko zadovoljstvo mušterija. Ne smemo zaboraviti odlični restoran Puter odmah iza ćoška.