Pronađi stan
Dolazak Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Pronađi stan
Pretraga
x
Dolazak
Odlazak
Gosti
0
Parking
Sobe
0
Dodatne opcije
Slavija je jedna od najboljih lokacija za rentiranje stana na dan. Od Slavije najlakše možete stići do bilo kog drugog dela Beograda. Izaberite i rezervišite svoj smeštaj!
Zahvaljujući velikom broju apartmana koji se rentiraju na dan, više ne morate izdvojiti bogatstvo za boravak u nekom hotelu kada dođete u prestonicu. Nudimo vam odličan izbor koji rešava svaki vaš problem. Kod nas možete iznajmiti stan na dan Beograd Slavija i osetiti život u najurbanijem delu grada. Vaša privatnost, sigurnost i komfor su nam na prvom mestu. Još jedna od prednosti boravka u našim apartmanima je svakako kvalitetna usluga po povoljnoj ceni.
Pogledajte na našem sajtu široku ponudu apartmana na Slaviji, te sami izaberite onaj koji bi najviše odgovarao vašem ukusu. Za sve dodatne informacije, pomoć i rezervacije kontaktirajte nas putem telefona. Naš tim budno čeka da vam izađe u susret i priredi najbolji doček i smeštaj u Beogradu.
O TRGU SLAVIJA
Na samo 1,5 km južno od Terazija i na svega desetak minuta lagane šetnje Ulicom kralja Milana nalazi se Trg Slavija. Prostire se na dve opštine, manjim delom pripada Savskom Vencu, dok veći deo pripada opštini Vračar. Sa trga se do Pravnog fakulteta i Bulevara kralja Aleksandra stiže Beogradskom ulicom. Makenzijeva povezuje ovaj deo grada sa naseljem Crveni krst, a Svetosavska vodi do Hrama Svetog Save. Pored ovih ulica sa Slavije kreću i Bulevar oslobođenja, Deligradska i Nemanjina.
Deluje potpuno neverovatno da je ovaj prelep trg sa modernom fontanom do pre samo 150 godina bio bara gde su Beograđani išli u lov na divlje patke. Razvoj ovog graja započeo je Škot Frensis Mekenzi kada je 1880. godine kupio veći deo ove zemlje i pokrenuo prodaju parcela. Nedugo potom na Slaviji je izgrađeno i njeno centralno zdanje „Sala mira“, koje je u prvoj deceniji 20. veka pretvoreno u Socijalistički narodni dom. U periodu između 1882. i 1888. godine izgrađen je i hotel „Slavija“, da bi kasnije 1962. godine podignut novi hotel.
Trg je dobio naziv po glavnom arhitekti i premda je od 1947. godine do početka 21. veka nosio ime Trg Dimitrija Tucovića, istaknutog vođe socijalističkog pokreta, ime Slavija zadržalo se do današnjih dana.
U novijoj istoriji trg je kompletno renoviran, pa se tako od 2017. godine na njemu nalazi impozantna muzička fontana, dok je spomenik Dimitriju Tucoviću premeštan sa samog centra trga na plato.
ZAŠTO IZNAJMITI STAN NA DAN NA SLAVIJI?
Iznajmiti stan na dan na Slaviji je odličan izbor iz više razloga. Zamislite prvu jutarnju kafu ili doručak sa pogledom na atraktivan trg sa fontanom. Ovo je dovoljno za energičan početak dana, zar ne?
Bez obzira na to da li u Beograd dolazite poslom ili kao turista, sasvim je izvesno da je Slavija najbolja lokacija koju možete izabrati za svoj smeštaj. Razlog za to u prvom redu treba potražiti u saobraćaju. Slavija je najveća raskrsnica u prestonici. Ovaj kružni tok nudi direktnu vezu do Autokomande, železničke i autobuske stanice, kao i do Terazija i Knez Mihailove ulice. Tu su i pravac ka Bulevaru kralja Aleksandra, kao i pravac prema Čuburskom parku. Blizu je I uključenje za autoput, kako za pravac Beograd – Niš, tako i za pravac ka Novom Sadu.
Slavija je zapravo centar Beograda odakle ćete najbrže stići do bilo koje druge lokacije.
Osim odlične saobraćajne povezanosti, ovaj kraj posebno atraktivnim čini veliki broj kafića i restorana, a na samom kružnom toku nalazi se prvi McDonalds otvoren u ovom delu Evrope.
Slavija je odlično mesto za smeštaj ako u Beograd dolazite zbog neke utakmice, jer su blizu stadioni Marakana i JNA. Ako je razlog vašeg dolaska neki administrativni posao u diplomatskim predstavništvima i konzulatima, ne morate brinuti o kašnjenju ako se smestite baš na Slaviji, jer se u blizini nalazi veliki broj stranih ambasada.
Za posete zdravstvene prirode, takođe ne postoji bolje mesto, jer se na tri minuta hoda od trga nalazi Klinicki centar i Univerzitetska dečja klinika u Tiršovoj.
Na Slaviji ne morate brinuti o parkingu, jer se u neposrednoj blizini nalazi nekoliko parking garaža.
ZNAMENITOSTI I TURISTIČKE ATRAKCIJE BLIZU STANOVA NA DAN NA SLAVIJI
Koji god da su motivi vašeg dolaska u Beograd, kada odsedate u našim apartmanima na Slaviji, velika je šteta da ne iskoristite blizinu brojnih znamenitosti i obiđete mnoge prestoničke turističke atrakcije. Na samo par minuta laganog hoda od samog trga nalaze se Hram Svetog Save, Narodna biblioteka i Karađoređev park, zatim park Manjež, Kalenić pijaca i Cvetni trg.
Hram Svetog Save
Hram Svetog Save jedan je od najlepših i najvećih pravoslavnih hramova u ovom delu Evrope. Ova velelepna građevina nalazi se na Vračaru, na mestu na kom su Turci 1594. godine spalili mošti srpskog sveca i prosvetitelja Save.
Premda je ideja o podizanju hrama postojala već u 19. veku, sa izgradnjom se počelo tridesetih godina 20. veka. Hram ima ukupno trinaest kupola i na njima osamnaest pozlaćenih krstova. Podizanje najveće i najteže kupole (teška je neverovatnih 4.000 tona) trajalo je 20 dana i prenosilo ga je nekoliko svetskih televizija. Iako izgleda veličanstveno, ova svetinja nije završena. Osim mozaika u centralnoj kupoli, unutrašnjost hrama nije oslikana.
Ako obilazite hram, ne propustite da vidite kriptu koja se nalazi sedam metara ispod njegovog temelja. Neverovatna lepota kripte koja se prostire na 1.800 metara ostavlja bez daha. U njoj se još gradi crkva posvećena Svetom Velikomučeniku Knezu Lazaru, kao i kripta u kojoj će se sahranjivati patrijarsi.
Karađorđev park
Sa Svetosavskog platoa niz padinu silazi se u Karađorđev park. Podignut je na mestu logora ustaničke vojske u Prvom srpskom ustanku i u njemu se nalazi prvi javni spomenik u Beogradu i prvi spomenik podignut u čast jednog istorijskog događaja – Spomenik oslobodilaca 1806. godine. Spomenik je podigao knez Aleksadar Karađorđević. Tu je i 12 nadgrobnih spomenih ploča na grobovima ustanika – ostaci ustaničkog groblja.
Narodna biblioteka Srbije
Narodna biblioteka je najstarija ustanova kulture u Srbiji, a osnovana je 1832. godine. Veliki deo fonda nastradao je u bombardovanju Beograda u Drugom svetskom ratu, kada je biblioteka izgorela do temelja. U sadašnjoj zgradi nalazi se od 1973. godine. Svojim istorijskim značajem i impozantnom arhitekturom, nacionalna biblioteka privlači veliki broj posetilaca.
Park Manjež
Park Manjež jedan je od najstarijih beogradskih parkova. Naziv je dobio po francuskoj reči za konjičku školu, jer se ovaj teren koristila Kraljevska konjička garda sve do 1931. godine, odnosno do početka izgradje parka. U njegovoj blizini nalazi se Jugoslovensko dramsko pozorište i Muzej grada Beograda.
Cvetni trg
U trouglu između Ulice kralja Milana, Njegoševe i Svetozara Markovića nalazi se moderan popločan Cvetni trg. Ovaj prostor je u prvoj polovini 19. veka nazivan Cvetnom pijacom. Danas se na ovom platou nalaze brojni kafići za odmor i uživanje. Nakon renoviranja u martu 2016. godine na trgu je otkriven spomenik piscu Borislavu Pekiću.
Kalenić pijaca
Na listi posebnih atrakcija svakako se mora naći i najveća beogradska pijaca i ujedno jedna od najposećenijih. Ne samo da se možete snabdeti svežim voćem i povrćem, već ćete imati priliku da pazarite na pijaci izgrađenoj daleke 1926. godine. Odličan položaj i blizina centra održavaju ovu zelenu pijacu skoro čitav vek.
MUZEJI NA SLAVIJI
Za sve ljubitelje istorije i umetnosti koji žele da obiđu muzejske postavke, na Slaviji i u njenoj neposrednoj blizini nalazi se nekoliko muzeja. Tu su Prirodnjački i Železnički muzej, zatim Muzej Nikole Tesle, kao i muzeji koji ulaze u sastav Muzeja grada Beograda.
Muzej grada Beograda
Muzej grada Beograda nema stalan izložbeni prostor, a u njegov sastav ulaze Konak knjeginje Ljubice, Muzej Paje Jovanovića, Muzej Ive Andrića, Muzej Jovana Cvijića, Muzej Tome Rosandića, Muzej Banjičkog logora, kao i Zavičajni muzej Zemuna i Muzej Mladenovca.
Nedaleko od trga Slavija nalaze se Muzej Paje Jovanocića i Muzej Ive Andrića. Muzej Paje Jovanovića nalazi se u stanu u Ulici kralja Milana 21 i u njemu možete pogledati više od 800 predmeta. Za posetioce je otvoren od petka do nedelje, a radno vreme je sledeće: petak 10-18h, subota 10-17h, nedelja 10-14h. Cena ulaznice je 200 dinara, s tim što studenti, đaci, nezaposleni i penzioneri mogu ostvariti popust od 50%. Ulaz je besplatan svake poslednje subote u mesecu, kao i za decu mlađu od 7 godina i osobe sa invaliditetom.
Muzej Ive Andrića nalazi se u stanu na Andrićevom vencu 8, u kome je pisac živeo od 1958. godine sa suprugom Milicom Babić. Cene ulaznica su iste, a radno vreme je sledeće: utorkom, sredom, četvrtkom i subotom: 10-17 časova, petkom 10-18 časova, nedeljom 10-14 časova. Ponedeljkom muzej ne radi.
Prirodnjački muzej
Prirodnjački muzej se nalazi u Njegoševoj 51. Ima u svom posedu 117 većih i manjih zbirki sa preko 1 500 000 predmeta, od kojih su značajnije Generalni herbarijum Balkanskog poluostrva, zbirka minerala Trepče, zbirka minerala i ruda Srbije, zbirka meteorita, , zbirka vodozemaca, gmizavaca, ptica, sisara i druge.
Muzej je otvoren 1895. godine, a u njegovom sklopu je je Galerija koja se nalazi na Kalemegdanu. Radno vreme Galerije je svakog dana osim ponedeljkom od 10h do 21h u letnjem periodu i od 10h do 18h zimi. Cena ulaznice za odrasle i decu stariju od 7 godina je 100 dinara. Porodična ulaznica je 200 dinara, grupna ulaznica košta 50 dinara po članu, dok penzioneri ulaz plaćaju 80 dinara. Besplatan ulaz je za decu mlađu od 7 godina, osobe s posebnim potrebama i njihove pratioce, kao i za studente uz indeks. Četvrtkom od 10h do 12h ulaz je slobodan za sve posetioce.
Železnički muzej
Železnički muzej u Beogradu osnovan je sredinom 20. veka, a prva izložba pod nazivom “Kroz istoriju jugoslovenskih železnica” otvorena je 1953. godine. U posedu muzeja nalazi se preko 40.000 predmeta i oni su grupisani u četiri osnovne zbirke: tehničku, istorijsku, umetničku i zbirku primenjenih umetnosti.
Železnički muzej se nalazi u Ulici Nemanjinoj 6, a za posetioce je otvoren radnim danima od 9h do 15h.
Muzej Nikole Tesle
Muzej Nikole Tesle nalazi se u Ulici Krunskoj 51, u strogom centru Vračara i na nekoliko minuta hoda od trga Slavija. Muzej je otvoren za posetioce od utorka do nedelje, i to u periodu od 9:45 do 20h. Zanimljivo je da svakog punog sata počinju vođene ture koje traju oko 45 minuta, te tako posetioci imaju priliku da do početka naredne ture sami razgledaju stalnu postavku.
Cena ulaznica je 250 dinara, dok je za decu mlađu od 7 godina ulaz besplatan.
POZORIŠTA NA SLAVIJI
Večernja scena pozorišta, maestralne predstave u kojima ćete uživati su sjajan način da završite aktivan dan u prestonici. U blizini naših stanova na Slaviji nalaze se tri velika pozorišta koja imaju odlične repertoire. U pitanju su Pozorište Slavija, Jugoslovensko dramsko pozorište i Akademija 28.
Pozorište Slavija
Pozorište na Slaviji postoji četvrt veka i jedno je od mlađih beogradskih pozorišta. Redovni i svakodnevni repertoar pozorište ima od 1999. godine, a trenutno se na njemu nalazi 30 predstava, među kojima i 10 koje su izvedene preko neverovanih 100, 200 ili 300 puta. Radno vreme biletarnice je od 9h do 20h radnim danima i subotom, dok je nedeljom od 18.30 do 20h.
Jugoslovensko dramsko pozorište
Impozantna građevina u staklu iznad parka Manjež u Ulici kralja Milana krije u sebi još veličanstveniji pozorišni svet – Jugoslovensko dramsko pozorište. Pozorište je osnovano nakon Drugog svetskog rata, 1947. godine. Od tada na njegovoj sceni igraju se izvanredni pozorišni komadi, od klasičnih dramskih dela do savremenih prekretničkih komada. Neki od njih su Šekspirov “Otelo”, “Švabica” Laze Lazarevića, Molijerov “Uobraženi bolesnik” i mnogi drugi.
Radno vreme blagajne je svakog radnog dana i subotom od 10h do 15h.
Akademija 28
Akademija 28 nalazi se u Nemanjinoj 28, preko puta parka Manjež. Osnovana je 1991. godine, i od tada do današnjih dana predstavlja značajno mesto na kulturnoj i turističkoj mapi Beograda. Osim pozorišnog, Akademija 28 nudi i bogat filmski, muzički i likovni program. Osim večernje, pozorište ima i dečju scenu.
Biletarnica radi od podneva do 20h radnim danima, a vikendom sat vremena pre početka predstave, odnosno filma. Deca mlađa od 3 godine besplatno mogu pogledati dečje predstave.
PARKING NA SLAVIJI
Ukoliko u Beograd dolazite svojim automobilom i odsedate u našim apartmanima na Slaviji, ne morate brinuti za parking. Osim javnih parking garaža “Baba Višnjina” i “Masarikova”, kao i parkirališta “Slavija”, tu je i parking u okviru hotela Hilton.
Parkiralište “Slavija”
Parkiralište “Slavija” čine dva parkirališta – Slavija 1 i Slavija 2, koja se nalaze na samom trgu u Ulici Prote Mateje 1 i 2. Parkiralište radi 24h, 365 dana u godini. Na Slaviji 1 ima 87 parking mesta, a na Slaviji 2 čak 108 mesta.
Parkiranje se plaća kod inkasanta u kućici na Slaviji 1, a cena za svaki započeti čas iznosi 100 dinara. Postoji i mogućnost dnevnog jednokratnog parkiranja i to košta 1.500 dinara.
Parking garaža “Masarikova”
Javna parking garaža “Masarikova” nalazi se u Masarikovoj broj 4 i ima 457 parking mesta za automobile. Psootje tri stanice za plaćanje, a radno vreme je od 00h do 24h, i to 365 dana u godini.
Cena parkiranja za svaki započeti čas iznosi 100 dinara. Ukoliko želite dnevnu jednokratnu kartu, ona košta 1.500 dinara.
Parking garaža “Baba Višnjina”
Javna parking garaža “Baba Višnjina” nalazi se u istoimenoj ulici br. 38-42. Kapacitet garaže je manji od one u Masarikovoj, te ima 351 parking mesto za automobile.
Radno vreme je isto – 24h preko cele godine, ali se cene parkiranja malo razlikuju. Ovde će vas parkiranje za svaki započeti sat koštati 120 dinara, ali je zato jednokratna dnevna karta za neprekidno parkiranje u trajanju 24 časa nešto jeftinija i košta 1.200 dinara.
Parking hotela Hilton
Najnovija parking garaža u blizini trga Slavija je nalazi se u okviru hotela Hilton i ima 282 parking mesta na četiri podzemne etaže. Glavni ulaz i izlaz iz garaže je u Ulici kralja Milutina, a naplatna stanica je u pasažu u koji se ulazi iz Ulice kralja Milana.
Cena parkiranja je kao u ostalim javnim garažama.
GRADSKI PREVOZ NA SLAVIJI
O odličnoj saobraćajnoj povezanosti Slavije sa ostalim delovima grada je već bilo reči. Slavija je najveće saobraćajno čvorište u prestonici, pa zbog toga ne treba da iznenadi što se ovde ukrštaju brojne autobuske, trolejbuske i tramvajske linije javnog gradskog prevoza.
Tramvajske linije 2, 3, 9, 10, 14
Trg Slavija je deo čuvenog “kruga dvojke” i jedno je od stajališta tramvaja 2. Ovom linijom možete stići do Vukovog spomenika, do Ulice Džordža Vašingtona, Kalemgdana i Pristaništa.
Tramvajskom linijom 3 sa Slavije možete stići do Omladinskog stadiona na jednoj i Kneževca na drugoj strani.
Tramvajska linija broj 9 je veza sa Banjicom i Novim Beogradom, a tramvaj 10 preko Slavije povezuje Banjicu i Kalemegdan.
Još jedna veza sa Banjicom je tramvajska linija 14, koja preko Slavije vozi do Ustaničke ulice u drugom smeru.
Trolejbuske linije 21, 22, 29
Trg Slavija je početna stanica dve trolejbuske linije – linija 21 koja preko Makenzijeve ulice i Vojislava Ilića vozi do Učiteljskog naselja i linija 22 koje preko istih ulica vozi do Kruševačke.
Linija 29 takođe ima stajalište na Slaviji, pa njome možete stići do Studentskog trga u jednom i naselja Medaković 3 u drugom smeru.
Autobuske linije
Sa trga Slavija polazi autobus 21A koji vozi do Učiteljskog naselja i 22A koji vozi do Studentskog trga. Autobuska linija 31, koja povezuje Studentski trg i Konjarnik, takođe ima stajalište na Slaviji.
Sa Slavije kreću linije 39 koja vozi do Kumodraža i 42, kojom se stiže do Vojnomedicinske akademije i do Petlovog brda, kao i linija 59 (takođe vozi do Petlovog brda).
Preko Slavije saobraća i autobuska linija 83 od Crvenog Krsta do Zemuna, linija 36 do Železničke stanice, kao i linija 78 (od naselja Banjica 2 do Zemuna – Novi grad).
RESTORANI NA SLAVIJI
Ukoliko želite da se počastite divnim ručkom u nekom od beogradskih restorana, biće vam teško da izaberete, jer vas na Slaviji čeka velika gastronomska ponuda. Restoran “Mala Slavija”, “Terminal”, “Dardaneli Slavija”, “Lovac”, “SkyLounge Belgrade” samo su neki od mnogih.
Restoran “Mala Slavija”
U “Maloj Slaviji” možete isprobati specijalitete domaće kuhinje poput pasulja sa kolenicom ili teleće čorbe. Restoran ima divnu letnju baštu, a nalazi se u Makenzijevoj br.2.
Restoran “Dardaneli”
Za one koji žele da večeraju uz muziku, neponovljiv užitak biće boravak u restoranu “Dardaneli”, koja u jeloovniku ima izvanrednu ponudu “Gastro Balkan”. Restoran se nalazi u Ulici Deligradskoj 27, a radno vreme je od ponedeljka do srede od 8h do 23h, od četvrtka do subote od 8h do 3h. Nedeljom restoran ne radi.
Gastro bar “Terminal”
Gastro bar Terminal nalazi se u Ulici Bore Stankovića 17, iza Karađorđevog parka. U svojoj ponudi osim ukusnih jela za doručak, ručak i večeru ima i suši. Radno vreme gastro bara je od nedelje do četvrtka od 8:30h do ponoći, a petkom i subotom od 8.30h do 01h.
Restoran “Lovac”
Ukoliko ste ljubitelj divljači, volite domaću kuhinju i specijalitete sa roštilja, onda morate posetiti restoran “Lovac”. Od svog otvaranja daleke 1963. godine, restoran je stekao epitet omiljenog mesta sastajanja glumaca, pisaca, starih beogradskih umetnika, ali i lovaca iz cele Srbije.
“Lovac” nalazi se u Ulici Alekse Nenadovića 19, a radi svakog dana od 9h ujutro do 23h.
SkyLounge Belgrade
Na vrhu hotela “Hilton” nalazi se jedan od najmodernijih i najnovijih beogradski restorana ”SkyLounge Belgrade”. Ovde možete probati neobične delikatese poput bifteka sa tartufima i poširanog bakalara, kao i suši i sašimi.
Restoran je otvoren za posetioce svakog radnog dana od podneva do 1h iza ponoći, a petkom i subotom do 2h.
Restoran “Walter Sarajevski ćevap”
Na Slaviji se nalaze čak dva od brojnih lokala poznatog restorana “Walter Sarajevski ćevap”, i to u Birčaninovoj 59 i u Makenzijevoj 85. Ode možete isprobati autentične sarajevske ćavape i ujedno se osećati kao da ste zakoračili u neki restoran u centru Sarajeva. Pažljivo uređen enterijer odiše sarajevskim duhom, a osim ćevapa možete okusiti i sudžuk, krpice, teleću džigericu i druge specijalitete.
Restorani rade od ponedeljka do subote od 9h do 1h iza ponoći, a nedeljo od podneva od 1h.
Restoran “Smokvica”
Romantično, provansalsko iskustvo usred Vračara čeka vas u bašti restorana “Smokvica” u Molerovoj ulici. Ukoliko želite ukusan obrok u mirnom i prijateljskom okruženju, onda je ovo pravo mesto za vas.
Restoran radi od 8h do ponoći radnim danima (osim petka) i nedeljom, dok je petkom i subotom radno vreme od 8h do 1h iza ponoći.
KAFIĆI NA SLAVIJI
Za kafopije i sve koji vole opuštanje u kafićima, Slavija i nejna okolina su odlično mesto za uživanje.
Vanilica bar
Volite vanilice uz kafu? U “Vanilica baru” ih poslužuju uz svaku šoljicu. Simpatičan lokal nalazi se u Ulici kralja Milutina 53, a otvara se svakog jutra u 8h. Radnim danima i nedeljom se zatvara u ponoć, dok petkom i subotom radi do 1h iza ponoći.
Vesele domaćice
Ako tražite udobno i šarmantno mesto da popijete kafu u Beogradu, onda to mora biti u kafiću “Vesele domaćice” na Cvetnom trgu u Njegoševoj 7. Radno vreme kafića je od 8h do 23h svakog dana.
Flert
U Ulici Svetozara Markovića 43 nalazi se kafić simpatičnog naziva “Flert”. Ljubitelji kafe mogu uživati u ovom udobnom lokalu od 8h ujutro do 15 minuta pre ponoći.
Greenet
Ako pitate Beograđane, kad kažete kafa mislite na “Greenet”. Ovde ne samo da možete popiti ovaj crni napitak, već i kupiti za sebe mlevenu kafu ili u zrnu. Kafić se nalazi u Nemanjinoj 40, a nedaleko odatle postoji još jedan lokal u Masarikovoj 5.
Radno vreme svakog dana je od 7h do 23h. Nedeljom se kafić otvara u 9h, a radi takođe do 23h.
Ceger kafe
Želite da pijete kafu ili uživate u doručku sa pogledom na Hram Svetog Save? Onda je Ceger kafe i Skerlićevoj 20 odlično mesto za to. Pored odlične kafe i brojnih poslastica, ovde možete isprobati i neke od najlepših specijaliteta mediteranske kuhinje.
Kafe radi svakim danom od 07:30h do ponoći, a petkom i subotom do 1h.
Piazza del Caffe
Za sve koji žure, a ne mogu bez kafe u kafiću “Piazza del Caffe” može se popiti “espreso s nogu”, po ugledu na Italijane. Kafić interesantno uređenog enterijera ima dva nivoa, i dok je niži za kaficu na brzinu, na spratu možete natetnane uživati u svom napitku.
Lokal se nalazi u Ulici kralja Milana 62, a radno vreme je od ponedeljka do četvrtka od 7.30h do ponoći. Petkom se kafić otvara u isto vreme, ali radi do 1h iza ponoći, dok je subotnje radno vreme od 8h do 1h.
Monkey bar
Monkey bar nalazi se u Deligradskoj 4. Kafić je pet friendly, pa je odličan za sve oni koji imaju ljubimca. Otvara se svakog dana od 9h, a zatvara u ponoć, osim petkom i subotom kada se radno vreme završava u 1h.
Caffe Marco
Ako od Slavije krenete prema Pravnom fakultetu i Bulevaru kralja Aleksandra Beogradskom ulicom naići ćete na odlično mesto za kratak predah ili duže uživanje – Caffe Marco. Kafić radi svakog dana od 9h do ponoći, dok se nedeljom otvara u podne i zatvara u 22h.
Caffe Loža
Otkrijte zbog čega je Caffe Loža popularno mesto za izlazak među mladima. Isprobajte dobru kafu, odličnu toplu čokoladu i nešto egzotičnije – nargilu. Osoblje kafea dočekuje goste pod sloganom “najbolja nargila i provod uu gradu”, što možete proveriti i sami svakog dana od 8h do 24h, a petkom i subotom od 8hh do 1h Ulici kralja Milutina 35.
BRZA HRANA NA SLAVIJI
Ukoliko nemate dovoljno vremena za ručak u restoranu ili želite da pregrizete nešto na brzinu, na Slaviji to možete učiniti na nekoliko mesta.
McDonalds
Poznato je da se na samom trgu u Deligradskoj 2 nalazi prvi McDonalds restoran brze hrane otvoren u ovom delu Evrope. Prepoznatljiva jela iz Meka ovde možete poručiti svakog dana od 8h do 23h.
Grill Ranković Slavija
Preko puta Meka, na adresi Deligradska 1 nalazi se Grill Ranković, koji ima odličnu ponudu mesa na roštilju. Ovde osim piletine i mešanog mesa možete isprobati i fantastične slatke palačinke. Lokal je otvoren 24 časa.
Caribic Pizza
Ljubitelje pice će obradovati što se na Slaviji nalazi picerija poznate franšize “Caribic Pizza”. Ponedeljkom i petkom radi 24h, ali i ostalim danima ovde možete jesti u sitne sate. Utorkom i sredom do 1h, četvrtkom i nedeljom do ponoći, a subotom do 4h. Picerija se otvara u 7.30h, a nedeljom u 10h.
Fast food Rasulo
Restoran brze hrane “Rasulo” nalazi se u Ulici kralja Milutina 24. Osim specijaliteta sa roštilja ovde možete probati i ukusne tortilje, pitase i prženice. Radno vreme je svakog dana od 9h do ponoći. Nedeljom se otvara u 14h.
Street pasta bar
Ako biste uživali u odličnoj pasti, onda je Street pasta bar pravo mesto. Nalazi se u Ulici kralja Milana 52, a otvoreno je svakog dana od 8h ujutro do ponoći.
Giros Posejdon
Grčki specijalitet usred Vračara? I te kako je moguće! Ukusne girose potražite u fast fudu “Giros Posejdon”, u Katanićevoj ulici 5. Osim nedeljom, lokal radi svakog dana od 8h do ponoći.
Pravi leskovački roštilj
Za sve one koji veruju da nema boljeg roštilja od leskovačkog, na Slaviji postoji “Pravi leskovački roštilj”. Isprobajte ukusne roštiljske specijalitete svakog dana od 8h do ponoći ili nedeljom od podneva do 22h. Ovaj restoran brze hrane nalazi se u Nemanjinoj 32.
Pekara Trpković
Kada ste na Slaviji obavezno isprobajte burek u jednoj od najstarijih beogradskih pekara – pekari “Trpković”. Nalazi se u Nemanjinoj 32 i otvara se svakog jutra u 6h. Ukusna peciva ovde možete kupiti radnim denim do 20.30h, a subotom do 16h. Nedeljom je zatvoreno.